طراحی بنر
کارت ویزیت چیست
کارت ویزیت چیست !؟ | این ابزار کوچک جسته چه کاربردی دارد که افراد را جذب می کند
اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۷
موقعیت قرار گیری بنر ها در وب سایت ها
موقعیت قرار گیری بنر ها در وب سایت ها
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷

از نگاه مشتری به کارت ویزیت نگاه کنیم

از نگاه مشتری به کارت ویزیت نگاه کنیم

از نگاه مشتری به کارت ویزیت نگاه کنیم

نوشتن این مطلب زمانی است که آری از نگاه های شخصی و سلیقه های ذهنی خود می خواهیم به تجربه ای که در ماه های گذشته بدست آوردیم و با نگاهی متفاوت به معقوله طراحی و چاپ کارت ویزیت بپردازیم .

روی صحبت ما در این مطلب بیشتر با طراحان گرافیک است .

از نگاه مشتری به کارت ویزیت نگاه کنیم

در مقالات گذشته به مرور اینکه کارت ویزیت چیست و پر فروش ترین جنس business card پرداختیم و با نکاتی در این باره تا حدودی آشنا شدید ، محوریت بحث امروز در ارتباط با این است که کارت های تجاری اهمیت بسیاری دارند ، اما در اکثر مواقع با کم توجهی مواجه می شوند . باید بدانید برای تشخیص خوب یا بد بودن یک کارت نباید تنها به دیدگاه خود اهمیت داد ، بلکه باید سلایق افراد عموم را در نظر گرفت . هنگامی که شما طراحی یک کارت را به گرافیست میسپارید ، طراح بر اساس سلیقه ی عام و در عین حال تجربیات خود در تبلیغات و بازاریابی و ترکیب آن با یک طرح گرافیکی خلاقانه ایده پردازی را انجام می دهد  .

از نگاه مشتری به کارت ویزیت نگاه کنیم

از نگاه مشتری به کارت ویزیت نگاه کنیم

جدا از تصورات ذهنی هر طراح کارت تجاری ، قبل از اجرا طرح می بایست شمای کلی کارت را با توجه به سلیقه مشتری و متن های مورد نیازش را دریافت کنید و بر طبق آن شروع به ایده پردازی کنید .نکته اینجاست ، تفاوت در بین ایده های ذهنی طراح با درخواست مشتریان جهت سفارش آن بسیار متفاوت به نظر می رسد . البته این مورد برای طراحانی است که تا به حال از نزدیک با مشتریان برخورد نداشته اند .

مشتریان کارت ویزیت : 

اغلب شما که به طراحی می پردازید ، شاهد این هستید که برای یک نمونه طرح کارت ویزیت ساعت ها وقت گذاشته و پس از نشان دادن طرح به مشتری با نارضایتی مواجع می شوید که این نارضایتی ناشی از به بی توجهی یا کم توجعی طراح به سلیقه سفارش دهنده می باشد . در اکثر مواقع چنین مواردی برای طراحان بی تجربه اتفاق می افتد .

پیشنهاد رضاگراف برای طراحی کارت ویزیت این است که به سلیقه مشتری با هر ایده آل ذهنی احترام بگذارید و به درخواست مشتری با توجه به محدودیت چاپ دقت داشته باشید و نهایتا می توانید با رعایت اصول ، احترام به سلیقه مشتری و با ترکیب یک طرح جذاب و حرفه ای به وجود آورید . تا طرح مورد رضایت نهایی واقع شود .

این بدان معنی نیست که شما حتی در شرایطی که مشتری محترم از شما درخواست یک طرح غیر استاندارد و حرفه ای دارد باشد . نکته اینجاست شما با توجه به درخواست مشتری و تجربه حرفه ای خود طراحی را ادغام کنید .

انتهای مطلب .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه