طراحی بنر
کارت ویزیت لایه باز خیاطی
کارت ویزیت لایه باز خیاطی
تیر ۱۳, ۱۳۹۷
تأثیر طراحی کارت ویزیت در ذهن مخاطب
تأثیر طراحی کارت ویزیت در ذهن مخاطب
تیر ۲۰, ۱۳۹۷

استفاده از QR code در طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت با qr code

کارت ویزیت با qr code

کارت ویزیت با qr code

یکی از روش هایی که چند وقتی است در طراحی کارت ویزیت باب شده ، استفاده از QR code می باشد. QR code ها منحصر به فردند. یعنی با وجود این که همه آن ها به نظر شبیه به هم می آیند، ولی هر کدام حاوی اطلاعات منحصر به فردی است که اگر با یک دستگاه QR code خوان اطلاعات آن ها را جستجو کنید، به طور اتوماتیک به صفحه ای در فضای اینترنتی هدایت می شوید که مربوط به آن QR code خاص می باشد. حال این صفحه می تواند یکی از صفحات سایت یا وبلاگ باشد و یا لینک یک شبکه اجتماعی و یا حتی یک صفحه مستقل.

دلیل استفاده از ساخت بارکد qr کارت ویزیت

دلیل این است که QR code ها در کارت تجاری یا در کل در تبلیغات نوعی اطلاعات تصویری به شمار می روند و نه اطلاعات متنی . این مطلب را بارها در مقالات سایت بیان کرده ایم ، باز هم می گوییم . آمارها نشان داده است که در تبلیغات ، سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی مخاطبان مطالبی که جنبه تصویری دارند ( مانند فیلم و عکس ) ، بیشتر از مطالبی است که نسبت عکس به متن کمی دارند و یا محتوای آن ها کاملاً متنی می باشد. پس اگر به دنبال راهی برای افزایش جذابیت در طراحی کارت تجاری خود هستید می توانید از این ابزار بهره ببرید .

QR code یکی از ابزارهایی است که بسیاری از شرکت ها ، کارخانجات ، دفاتر و حتی کسب و کار های کوچک هم از آن در تبلیغات خود استفاده می کنند . امروزه تکنولوژی و هوشمند سازی ابزار های تبلیغاتی پیشرفت قابل توجهی داشته است و همین مساله سبب می شود تا توجه خود را به ابزارهای تبلیغاتی جدید و کاربردی بیش از گذشته بالا ببریم .

در چه مواردی استفاده از QR code برای طراحی کارت ویزیت مفید است؟

موارد استفاده از QR code در طراحی کارت ویزیت بستگی به نوع طراحی و البته سلیقه طراح دارد . در درجه اول باید دید که درج QR code تا چه اندازه می تواند باعث زیبایی business card شود. QR code ها می توانند حاوی اطلاعات تماس، لینک صفحه اصلی سایت شرکت و یا لینک شبکه های اجتماعی شرکت را نمایش دهند .

از آنجا که در طراحی کارت فضای محدودی در اختیار دارید ، باید بر این موضوع آگاه باشید که برای مشاهده بیشتر اطلاعات ، از درج QR code استفاده کنید . در اینصورت مخاطب تمایل بیشتری برای مشاهده اطلاعات دارد تا تایپ url سایت در اینترنت و از انجایی QR code یک راه آسان را برای مخاطب ایجاد می کند تا دسترسی سریعتری نسبت به اطلاعات ارتباطی شما پیدا کند ، طبیعی است مورد حمایت و بازخورد مثبت مخاطبان خواهد شد .

انتهای مطلب .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه