طراحی بنر
کارت ویزیت با qr code
استفاده از QR code در طراحی کارت ویزیت
تیر ۱۴, ۱۳۹۷
در طراحی کارت ویزیت چه مواردی باید رعایت شوند؟
در طراحی کارت ویزیت چه مواردی باید رعایت شوند؟
تیر ۲۱, ۱۳۹۷

تأثیر طراحی کارت ویزیت در ذهن مخاطب

تأثیر طراحی کارت ویزیت در ذهن مخاطب

تأثیر طراحی کارت ویزیت در ذهن مخاطب

تأثیر طراحی کارت ویزیت در ذهن مخاطب

شاید به جرأت بتوان گفت که مهم ترین هدف از طراحی کارت ویزیت تأثیرگذاری بر ذهن مخاطب است. همان طور که در طراحی بنر و طراحی بروشور  ، طراحی کاتالوگ نیز طراحی صرفاً برای معرفی خدمات شرکت و کانال های ارتباطی مشتری صورت نمی پذیرد بلکه یکی از اهداف اصلی، برندینگ شرکت و محصولات یا  معرفی خدمات است. در واقع می توان این گونه بیان کرد که تأثیرگذاری بر ذهن مخاطب و مشتری همان هدفی است که در پروسه برندینگ دنبال می کنیم. به همین دلیل نوع و کیفیت تبلیغات ( اعم از محتوا ، قالب ، عکس ها و تصاویر و رنگ ها و هر جزء دیگری ) در یک طرح می تواند تا میزان زیادی در برندینگ تأثیرگذار باشد . از این رو ما در مقالات مربوط در حوزه آموزش طراحی کارت ویزیت به این موضوع مهم پرداخته ایم . حال اینکه در طرح کارت تجاری باید دقت عمل بالایی داشته باشید تا کسی که برای اولین بار Business Card شما را مشاهده می کند ، از برند شما ذهنیتی مثبت در ضمیر ناخود آگاهش ثبت شود.

تأثیر طراحی کارت ویزیت با رویکرد برندینگ

شاید برای شما سؤال باشد که چرا این مقدار بر برندینگ تأکید داریم. در بازار رقابتی امروز در هر حوزه ای که بنگرید ، شرکتها و کسب و کارهای زیادی را می بینید که از طرق مختلف و به وسیله ابزارهای گوناگون تبلیغاتی که که تجاری و شخصی یکی از آنها می باشد ، سعی در ارتقای برند خود دارند . در چنین شرایطی اگر شما قصدتان از طراحی کارت یا هر ابزار تبلیغاتی دیگری صرفاً معرفی خدمات و جذب مشتری باشد ، عملاً در این راه نمیتوانید نتیجه قابل قبولی کسب کنید و گاها این عدم آگاهی شکست را برای افراد و کسب و کار ها به همراه خواهد داشت  ( حتی اگر به کمک تبلیغات متفرقه و مختلف دیگری جذب مشتری داشته باشید ). مسئله ای که امروز شرکت ها بر روی آن تمرکز داشته و حول محور آن با هم رقابت می کنند، چیزی نیست جز برندینگ. چرا که اگر شرکتی در حوزه ای خاص اول باشد ، از لحاظ جذب مشتری و درآمدزایی تفاوت چشمگیری با شرکت دوم خواهد داشت . همین فاصله برای شرکت رتبه دوم با سوم نیز وجود دارد. پس طرح business card خود را با این رویکرد آغاز کنید که بخواهید در بین رقبا اول باشید .

بر این موضوع تاکید داریم که کارت ویزیت یک راه حل برای جذب مشتری نیست . اما یکی روش های موثر در بازاریابی غیر مستقیم دارد .

با این حال ، در حال حاضر که در حال انتشار این مطلب هستیم ، به صورت نسبتی این مشکل بر طرف شده است ، صاحبان شرکت ها ، تولیدی ها و تمام مشاغل با نظر مثبت تری نسبت به قبل به موضوع کارتهای تجاری نگاه می کنند و از این رو توجه بیشتری به محتوا و ترکیب و گرافیک آن دارند . مهمتر از آن داشتن ایده و تصویر مناسب در ذهن مخاطب است . بطوری که تصویر کارت شما برای بیننده همیشه در ذهن بماند و دید خوبی به برند و طرح شما داشته باشد .

 

کارت ویزیت ماندگار

عموما طرح های به مفهوم و طراحی آن ها توجه ای نمیشود ، در زمان کوتاهی از خاطر افراد فراموش می شود . آن هم هنگامی که رقابت اوج می گیرد و کار برای طراحان گرافیک سخت تر گذشته می شود . برای اینکه یک طرح از ابتدا تا انتها با ایده و تفکر انجام شود از دو جنبه به توجه نیاز دارد . بر بخش اول اطلاعات محتوایی و ساختار کسب و کار است که برای اجرایی شدن این امر بسیار موثر است . اینکه یک شرکت تا چه میزانی بر روی برند خود کار کرده است و آن را تا چه سطحی ارتقاء داده است و از سوی دیگر طراح با توجه به برند ایده های بهتری را پیاده سازی کند تا در نتیجه به یک نتیجه ی ایده آل دست یابد .

در نظر داشت باشید ، مواردی که برای شما ذکر می شود ، الزامی نیست . اما همواره برای اینکه به یک سطح حرفه ای در این حوزه دست یابید باید تلاش ها در این مسیر انجام شود . در غیر اینصورت باید اشاره داشته باشیم که همچنان کسب و کارهای کوچک و بزرگی هستند که بدون در نظر گرفتن این موارد هم به کار خود ادامه می دهد و مشکلات نسبتا کمی مواجه می شود .

انتهای مطلب .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه