طراحی بنر
نکات مهم طراحی لوگو
نکات مهم طراحی لوگو
شهریور ۲۷, ۱۳۹۵
موضوعات داغ و کلیدی در طراحی لوگو یا آرم تجاری
موضوعات داغ و کلیدی در طراحی لوگو یا آرم تجاری
شهریور ۳۰, ۱۳۹۵

ترفندهای ضروری ویرایش و بهبود عکس در طراحی بروشور

ترفندهای ضروری ویرایش و بهبود عکس در طراحی بروشور

ترفندهای ضروری ویرایش و بهبود عکس در طراحی بروشور

هر شیوه طراحی بروشور را که به کار میگیرید، هر نوع نرم افزاری را که برای کار خود انتخاب می کنید و هر ایده ای که برای طراحی دارید بدون شک با انتخاب عکس همراه است. عکس هایی که در طراحی بروشور به کار گرفته میشوند به دلایل مختلفی باید ویرایش شوند. گاهی چاپ و عرضه بروشور تغییراتی را در محتوا ایجاد می کند که باید از قبل توسط طراح پیش بینی شده باشد. با توجه به این که عکس ها نقش کلیدی در طراحی بروشور دارند توجه به ترفندهای ضروری ویرایش و بهبود عکس در طراحی بروشور ضروری است.

شیوه های ویرایش و بهبود عکس در طراحی بروشور

کراپ عکس : بهبود فوکوس و ترکیب
هیچ روشی ساده تر ار کراپ برای حذف بخش اضافی عکس در طراحی بروشور نیست. اما باید این کار را با دقت انجام داد. از هر نرم افزاری که برای طراحی بروشور استفاده می کنید باید کراپ را روی عکس هایی با سایز بزرگ اعمال کنید؛ چرا که با کراپ عکس به تدریج کیفیت عکس افت می کند. این کاهش پیکسل ها خصوصا زمانی که تصویر را بعد از کراپ بخش اضافی بزرگ می کنید بیشتر حس میشود.
تارکردن عکس : بهبود بخش های پس زمینه
مسلما بارها با این موضوع رو به رو شده اید که بخواهید بخشی از عکس را در طراحی بروشور نسبت به بقیه قسمت ها برجسته کنید. این کار معمولا با طیف گسترده ای از طرح ها قابل انجام است؛ اما متاسفانه متن و بخش دلخواه شما نیز ممکن است با بخش های بی اهمیت کمی تار شود.
برای رفع این مشکل تکنیک تار کردن یا Blure را به کار گیرید. مقداری از Blure برای ایجاد سطح صاف استفاده کنید، پس زمینه را نظم دهید و با تنظیم نور اشکال پس زمینه را به خوبی حفظ کنید. با تارکردن دراماتیک می توان تفکیک انتزاعی رنگ ها را به واسطه ترفندهای ضروری ویرایش و بهبود عکس در طراحی بروشور ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *