طراحی بنر
طراحی و چاپ کارت ویزیت
طراحی و چاپ کارت ویزیت
آذر ۲۶, ۱۳۹۵
اهمیت ابزار انتخاب در نرم افزار فتوشاپ
اهمیت ابزار انتخاب یا Select فتوشاپ
آذر ۲۹, ۱۳۹۵

ترکیب ابزار Pen و ابزار Brush در فتوشاپ

ترکیب ابزار Pen و ابزار Brush در فتوشاپ

ترکیب ابزار Pen و ابزار Brush در فتوشاپ

ابزار Pen و ابزار Brush

پردازش نور با ترکیب ابزار Pen و ابزار Brush در فتوشاپ :

امروزه بنر های تبلیغاتی موجود در سایت ها هستند که بخش عمده ای از امر تبلیغات رو انجام میدن که اگر دقت کنیم با نور ها و سایه های مختلفی تزئین شدن و همون نور ها هستند که چشم وبگرد رو جذب می کنند . نه تنها در طراحی بنر تبلیغاتی بلکه در طراحی ست های اداری ، طراحی کارت ویزیت ها ، طراحی کاتالوگ ها و … از نور های انتزاعی برای جذب مشتری استفاده می کنند . به همین دلیل ما این بار قصد داریم پردازش نور با استفاده از ترکیب براش و پن رو آموزش بدیم .

ترکیب ابزار Pen و ابزار Brush در فتوشاپ

ابزار Pen در نرم افزار فتوشاپ :

همانطور که از نام آن معلوم است کار خودکار را انجام میدهد ولی پیشرفته تر ! با ابزار پن میتوان هر شکلی را رسم کرد ولی به مراتب نیازمند مهارت است و به سادگی نمی توان با آن به رسم و شکل بندی پرداخت ، برای آموختن این ابزار می توانید با نوشتن کلمه ” آموزش فتوشاپ ” در مرورگر خود نیز از آموزش های موجود در فضای اینترنت نیز بهره ببرید . علاوه بر رسم و شکل بندی کارهای دیگری نیز میتوان با این ابزار انجام داد که در ادامه به یکی از آنها اشاره خواهیم کرد .

ابزار Brush  :

این ابزار یکی از پرکاربرد ترین ابزار های فتوشاپ می باشد که میتواند هم به رنگ بندی بپردازد هم شکل دهی و هم چنین رسم اشکال مختلف و… با استفاده از مراحلی که در تصویر زیر نشان داده شده اند ، روش استفاده از این ترکیب ابزار را به شما نشان می دهیم .

مرحله ۱ : یک لایر جدید ایجاد میکنیم و با استفاده از ابزار پن یک خط مستقیم رسم می کنیم .

مرحله ۲ : ابزار براش را انتخاب کرده و سایز ، نوع قلم و رنگ مورد نظر را انتخاب می کنیم ) که در اینجا ما را انتخاب کرده ایم  ( Hard round سایز ۲۲ و قلم )

مرحله ۳ : دوباره ابزار پن را انتخاب می کنیم و روی خطی که ایجاد کرده ایم راست کلیک می کنیم و گزینه را انتخاب می کنیم . Stroke Path OK را انتخاب می کنیم و روی گزینه Brush

مرحله ۴ : در پنجره ای که باز می شود از بین ابزار ها ، ابزار چپ کلیک می کنیم .

مرحله ۵ : خطی که ایجاد می شود به این شکل خواهد بود و می توانیم با استفاده از افکت های مختلف به رنگ و طرح مختلفی اضافه کنیم .

ابزار Pen در فتوشاپ

ابزار Pen در فتوشاپ

روش استفاده از این دو ابزار در پردازش نور :

اگر به مراحل زیر دقت کنید ، ۲ نوع رسم خط را نشان میدهد که در پردازش نور کاربرد زیادی دارند .

روش اول : Pen Pressure

مرحله ۱ : توسط ابزار پن یک خمیده ایجاد می کنیم ، سپس ابزار براش را انتخاب کرده و کلید F5 را می زنیم یا از منوی Windows در فتوشاپ ، گزینه Brush را انتخاب می کنیم ، پنجره جدیدی باز می شود که در تصویر زیر قابل مشاهده است و تنظیمات روی تصویر را اعمال می کنیم ) تذکر : اگر ابزار براش انتخاب نشده باشد ، این پنجره غیر فعال خواهد شد .

مرحله ۲ : ابزار پن را انتخاب کرده Stroke Path را اعمال می کنیم ، این بار گزینه Simulate Pressure را فعال می کنیم .

مرحله ۳ : تصویر نهایی به این شکل خواهد بود . اگر دقت کنید مرکز ثقل خط در وسط آن است و با دور شدن از مرکز خط نازک تر می شود .

آموزش فتوشاپ پردازش نور

آموزش فتوشاپ پردازش نور

روش دوم : Fade

مرحله ۱ : در منوی Brush تنظیمات روی تصویر را اعمال می کنیم . در کادر رو به روی گزینه Fade مقدار اندازه آن نوشته شده است که بسته به سایز خط باید اندازه آن انتخاب شود ، برای مثال در اینجا ما اندازه ۱۲۱
را انتخاب کرده ایم .

مرحله ۲  : Stroke Path را اعمال می کنیم .

مرحله ۳ : تصویر نهایی به اسن شکل خواهد بود . همانطور که مشاهده می کنید ، این بار مرکز ثقل خط در سمت چپ آن قرار دارد و با دور شدن از آن رفته رفته خط نازک می شود .

ابزار brush در نرم افزار فتوشاپ

ابزار brush در نرم افزار فتوشاپ

روش ایجاد نور فتوشاپ :

در روش Pen Pressure اگر یک رنگ روشن برای مثال رنگ زرد مایل به سفید ، انتخاب کنیم و سایز براش را متناسب با اندازه خط انتخاب کنیم ، یک خط روشن به وجود خواهد آمد که در پردازش نور از آن استفاده می شود .

برای مثال به تصویر زیر دقت کنید ، در این تصویر ما سایز ۱۲ و قلم Hard Round را انتخاب کرده ایم . که میتوانید نمونه ای از استفاده از این ترکیب ابزار در نورپردازی را در تصویر زیر مشاهده کنید .

آموزش فتوشاپ مقدماتی ابزار براش

آموزش فتوشاپ مقدماتی ابزار براش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *