طراحی بنر
خلاقیت در طراحی بروشور
خلاقیت در طراحی بروشور
بهمن ۱۳, ۱۳۹۶
ویژگی بنر های خلاقانه
ویژگی بنر های خلاقانه
بهمن ۱۹, ۱۳۹۶

تعریف بنر در تبلیغات امروز

تعریف بنر در تبلیغات امروز

تعریف بنر در تبلیغات امروز

در اغلب وب سایت ها ، بخش هایی معمولا در قالب مستطیل شکل در پایین یا بالای سایت ها دیده میشوند که بنر (banner ) خوانده میشوند. این اگهی های نمایشی اهداف مختلفی را دنبال می کنند که خواه نا خواه در وب سایت ها شاهد آن ها هستیم و یکی از راه های مدرن برای بهتر دیده شدن هستند. اما در دنیای وب تعریف بنر صرفا به تبلیغ هایی که در سطح شهر دیده میشود متفاوت است. در این مقاله به صورت کامل با تعریف بنر و مشخصه های آن آشنا خواهید شد.

بنر چیست؟

banner ها با اهداف مختلفی به کار برده میشوند و انواع مختلفی دارند. بیشترین کاربرد آن ها در تبلیغات می باشد که به آن ها تبلیغات اینترنتی گفته میشود. که در ادامه بیشتر در این ارتباط می خوانید.
تصویری که اغلب مستطیل شکل می باشد که با توجه به نیاز های مختلف ، در موقعیت های متعدد در وب سایت ها قرار میگیرند. این مدل آگهی ها اندازه های مختلفی دارند که در طراحی  ، بیشتر با عرض ۴۶۸ و ارتفاع ۶۰ (۴۶۸ x60 ) و بهینه میشوند.

که این مساله در سال های اخیر دچار پیشرفت زیادی شده است و علاوه سایز ۴۶۸ در ۶۰ پیکسل ، شاهد ابعاد مختلفی هستیم که در جایگاه های ویژه ای در وب سایت ها به نمایش در می آیند که برخی آن ها شامل ۷۲۸ در ۹۰ – ۹۷۰ در ۹۰ – ۶۰۰ در ۳۰۰ – ۳۰۰ در ۲۵۰ باید اشاره کنیم .

 

محتوای بنر ها

پایه ی اصلی تبلیغات تصویری ، عکسی است که در طراحی از آن ها استفاده می کنیم. همان طور که در تعریف آن گفته شد ، هر طرح ابعاد مشخصی دارد که با توجه به آن ، عناصر دیگری نیز در آن به کار گرفته میشود. بعد از تصویر ثابتی که می تواند آرم یا نشانه ی یک کمپانی ، وب سایت ، اشخاص و…باشد ، متن و آیکن ها گرافیکی نیز در banner ها به کار گرفته میشوند که با متحرک سازی های ویژه بر روی تصویر ، به یک طرح موشن گرافیک با ابعاد و استاندارد های معین خواهیم رسید .

علت استفاده از بنر ها

در واقع هر طرح می تواند شناساگر برند به افراد مختلف باشد و لذا اغلب ترجیح داده میشود که این گونه تبلیغات را در سایت های پربیننده جهت تبلیغات درج کنند ، چرا که بازخوردی که از طرح خود دریافت می کنند چند برابر سایتی با بازدید متوسط خواهد بود .

حال که با تعریف banner و جایگاه آن در طراحی آشنا شدید ، می توانید از این ابزار با هزینه کمتر و بازده بیشتر، جهت رونق کسب و کار خود استفاده کنید و شما هم جزو شرکت ها و کسب و کارهایی باشید که هنگام ورود به تجارت الکترونیک با راه اندازی کمپین های تبلیغاتی گسترده از طریق نمایش Banner به موفقیت بسیاری دست پیدا کنید ، که یکی از عمده تاثیرات آن در برند سازی کمپانی و یا کسب و کار شما می باشد .

انتهای مطلب .

2 دیدگاه ها

  1. رضا جان چرا توی ایران بیشتر بنر ۴۶۸ در ۶۰ استفاده میکنند ولی توی سایتای خارجی کمتر ؟
    دلیل باب شدن این سایز بنر چیه ؟

  2. پاسخ دقیقی نمیشه برای این موردی فرمودید ذکر کرد ، قطعا به عوامل متعددی بستگی داره ، این مورد هم در سایز بنر و هم در نوع طراحی کاملا متفاوت با سبک های خارجی است .
    سایز ۴۶۸ در ۶۰ بنر سایزی است که در ساختار طراحی وب از گذشته تا به امروز همراه ما بوده و اگر دقت اگر باشین هر چه جلوتر می ریم سایز های بنر تعداد بیشتری رو پوشش میده و اون هم به علت تغییر ساختار و روی آوردن طراحان وب به سبک های جدید می باشد . و امروز در برخی مواقع مشاهده میکنیم استفاده از این سایز خیلی کمرنگ از گذشته شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه