طراحی بنر
چاپ کاتالوگ و بروشور ستون تبلیغات کاغذی
چاپ کاتالوگ و بروشور ستون تبلیغات کاغذی
خرداد ۲۷, ۱۳۹۷
سایز استاندارد بنر
سایز استاندارد طراحی بنر تبلیغاتی
تیر ۳, ۱۳۹۷

تفاوت چاپ کارت ویزیت دیجیتال با افست

تفاوت چاپ کارت ویزیت دیجیتال با افست

تفاوت چاپ کارت ویزیت دیجیتال با افست

صنعت چاپ به حدی پیشرفت کرده است که پرداختن به ابعاد گسترده آن و صحبت در مورد آن نیازمند اشاره و توضیحات در مورد بخش های متفاوت می باشد ، به همین علت ما در تیم طراحی رضاگراف با مقالاتی که در اختیار شما قرار می دهیم به جنبه های مختلفی صفر تا صد تبلیغات کاغذی و چاپی می پردازیم .

تفاوت چاپ کارت ویزیت دیجیتال با افست

طراحی کارت ویزیت و چاپ آن از پر کاربرد ترین اوراق های اداری بحساب می آیند ، اگر شما یک کسب و کار راه اندازی کنید و حتی یک تاجر باشید و کارت ویزیت تجاری در اختیار نداشته باشید این مساله به عنوان یک ضعف برای شما شناخته می شود و مخاطب شما به این موضوع اهمیت می دهد ، نداشتن کارت تجاری یک موضوع و داشتن هم دارای استاندارد هایی ست که باید به عنوان توجه داشت .

روش های چاپ کارت ویزیت

برای به چاپ رساندن یک کارت ویزیت  جدا از جنس های مختلفی که با کیفیت های گوناگون کاغذ در اختیار شما قرار میگیرد ، از دو زاویه می توان به چاپ آن اشاره کرد ، در روش اول چاپ از طریق دستگاه های صنعتی چاپ دیجیتال است که خود دارای ویژگی ، مزایا و معایبی ست و در روش دوم که جزو اصلی ترین روش چاپ کارت ویزیت می باشد ، چاپ افست بوده که در این روش هم مزایا و معایبی وجود دارد که به آن اشاره میکنیم .

تعرفه چاپ دیجیتال و افست کارت ویزیت

تفاوت در این دو نوع بسیار متفاوت با هم انجام می شود و تفاوت آن را در ابعاد مختلفی می توان به خوبی حس کرد . یکی از مهمترین عوامل در چاپ دیجیتال کارت ویزیت وجود دارد بحث تعرفه ی آن است که شما با توجه به دریافت تعداد کم ( مانند : ۱۰۰ عدد کارت ) می بایست مبالغی چند برابر افست ( ۱۰۰ عدد دیجیتال ، برابری با ۱۰۰۰ عدد افست )  را پرداخت کنید که این موضوع از چشم از مشتریان دور نخواهد بود و چاپ افست برای اکثریت مشتریان مقرون به صرفه خواهد بود . این موضوع در چاپ طرح های دیگر و مدل دیگر تبلیغاتی هم تا مقداری صدق می کند .

بازه زمانی تحوبل کارت ویزیت در چاپ افست و دیجیتال

شاید عمده دلیل به وجود آمدن چاپ کارت ویزیت در قالب دیجیتال را باید اختلاف زیاد زمانی با افست بدانیم ، چراکه در چاپ دیجیتال شما با صرف کمترین زمان ممکن ( حتی چند ساعت ) میتوانید صاحب یک کارت شخصی یا تجاری  خود را دریافت کنید که این امر کمک بسیاری برای افرادی که در زمان محدودی دارند می شود که در چاپ افست این مقدار زمان صرف شده بسیار متفاوت خواهد بود . گاها زمان دریافت کارت در افست بین ۵ تا ۳۰ روز کاری بر اساس نوع کاغذ انتخابی زمان خواهد برد .

کارت ویزیت دیجیتال چیست !

همانطور که اشاره کردیم ، در نسخه دیجیتال شاید بزرگترین مزیت صرف زمان کوتاه تحویل کارت  باشد و این مساله برای بسیاری افراد بیش از هر موردی حائز اهمیت است . نکته ی دیگری که در ارتباط با بحث کارت افست و دیجیتال وجود دارد ، کیفیت چاپ است . تفاوت زیادی بین کیفیت چاپ کارت افست و دیجیتال وجود دارد . این تفاوت کیفیت را می توان در رنگ ها ، جنس کاغذ و ماندگاری آن اشاره کنیم .

به همین دلیل است که همواره پیشنهاد میکنیم ،تنها در صورتی که زمان بسیار محدودی در اختیار دارید و از طرفی جنس کارت برای شما از اهمیت بالایی برخوردار نیست ، برای چاپ دیجیتال اقدام کنید . در غیر اینصورت بهترین گزینه برای شما چاپ افست است .

انتهای مطلب.

2 دیدگاه ها

  1. مسلمی گفت:

    سلام خیلی ممنونم از مطالب خوبتون . خیلی آموزنده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه