طراحی بنر
نرم افزار طراحی لوگو
نرم افزار طراحی لوگو
بهمن ۱۲, ۱۳۹۶
تعریف بنر در تبلیغات امروز
تعریف بنر در تبلیغات امروز
بهمن ۱۶, ۱۳۹۶

خلاقیت در طراحی بروشور

خلاقیت در طراحی بروشور

خلاقیت در طراحی بروشور

بروشور خلاقانه

یکی از مسائلی که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید، نمایش خود از طریق ابزارهای ارتباط با مشتری است. به طوری که در مطالب دیگر نیز اشاره شد، هر ابزاری که از آن در ارتباط با مشتری خود استفاده می کنید، نوعی ابزار تبلیغاتی محسوب می شود و کیفیت آن در برندینگ شما تأثیری کاملاً آشکار خواهد داشت. از این رو طراحی بروشور خلاق (به عنوان یک ابزار تبلیغاتی) می تواند آن را به یک طرح منحصر به فرد و متفاوت تبدیل کند. از لحاظ روانشناسی، مردم اغلب جذب چیزهای متفاوت و جدید می شوند. این جمله بدان معناست که طراحی بروشور خلاقانه و متفاوت در (رنگ، متن، عکس، شکل و هر بخش دیگری از brochure ) شانس شما را برای استفاده مشتری از محصولاتتان بالا می برد.

خلاقیت در طراحی بروشور

خلاقیت در طراحی بروشور

تکنیک هایی برای استفاده از بروشور خلاقانه

همانطور که در مطلب طراحی بروشور تبلیغاتی به روش مهندسی معکوس توضیح دادیم، یکی از روش های ارائه ایده ، توجه به خصوصیات و ویژگی های brochure های جذاب و مخاطب پسند است. ولی از آنجا که صحبت ما در مورد بروشور خلاقانه می باشد، می خواهیم مختصراً چند نکته را در مورد طراحی های خلاقانه این فرم چاپی توضیح دهیم :

یکی از تکنیک های خلاقانه، در مورد شکل آن است. شما می توانید طرح خود را به شکل محصول مورد نظر و یا شکلی متفاوت در آورید . با این روش بروشور شما از دور نیز خودنمایی و به صورت کاملا از دیگر طرح چاپی متمایز خواهد کرد.

روش دیگر استفاده از طراحی مکمل است. یعنی صفحات بروشور به گونه ای طراحی می گردند که با قرار گیری آنها بر روی هم یا به شکلی خاص ، تصویر یا شکلی کامل به نمایش در آید. این کار، جنبه ای سه بعدی به طرح چاپ شده ی شما می بخشد.

ولی اگر نمی خواهید به شکل brochure خود دست بزنید، می توانید از کاورهای خلاقانه بهره ببرید. یکی از راه های مؤثر دیگر خلاقیت می تواند دیزاین  و چاپ brochure شما را همیشه در معرض دید مخاطب قرار دهد، کاربردی کردن brochure است. یعنی تواند کارایی خاصی برای مخاطب آن داشته باشد. مثلاً استفاده از تقویم یا …

در حال گذران سال هایی هستیم که صنعت چاپ بسیار متفاوت تر از گذشته شده است ، این روزها خلاقیت به نوعی حرف اول را می زند . برای مثال صنعت دستگاه های چاپ سه بعدی به شما این امکان را می دهد که با قدرت و توانایی بیشتری به  رویاهای چاپی خود بی اندیشید و محدودیت های کمتری را در هنگام طراحی شاهد باشید . کافی ست برای ایجاد یک طرح منحصر به فرد و بروشور خلاق بر توانایی در خلاقیت خود تمرکز داشته باشید و با ایده ی نو یک طرح جذاب خلق و به چاپ برسانید .

از آنجایی که در چاپ های سه بعدی امکان واقع گرایانه شدن طراحی بیشتر می شود و با محوریت خلاقیت ، شما می توانید بهره وری بیشتری نسبت به چاپ های دو بعدی داشته باشید و مخاطب را بیش از بیش پیش مجذوب کنید .

 

انتهای مطلب .

1 دیدگاه

  1. همسفره شدن شیرها و کفتارها گفت:

    متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه