طراحی بنر
مسئول موشن گرافیک
مسئول موشن گرافیک و مدیر امور فرهنگی بسیج صدا و سیما منصوب شدند
بهمن ۷, ۱۳۹۵
گرافیک نبض زمین
نبض زمین در ایستگاه‌های مترو
بهمن ۸, ۱۳۹۵

خوشنویسی را با گرافیک و کاشی‌کاری ترکیب کردم

خوشنویسی را با گرافیک

خوشنویسی را با گرافیک

الهام اشرفی گفت: تجربه ترکیب خوشنویسی، گرافیک و کاشی‌کاری نشان داد که به کار بردن هنر گرافیک و استفاده از هنر خوشنویسی به شکل نوین می‌تواند زیبایی ایجاد کند که نسل جوان بیشتر طالب دیدن آن باشد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» الهام اشرفی متولد سال ۶۶ دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهش هنر است. او هنرمندی است که این روزها نمایشگاهی از آثار  او با عنوان« رهایی درون»  را در نگارخانه شماره دو فرهنگسرای گلستان به نمایش درآورده است. تفاوت و ویژگی خاص این آثار ترکیب هنر خوشنویسی را با هنر گرافیک و کاشی‌کاری  است.

خوشنویسی را با گرافیک

خوشنویسی را با گرافیک

اشرفی در مورد تلفیق سه رشته تجسمی در آثارش گفت: هنرمندان معتقدند اگر قرار است هنر خوشنویسی با هنر کاشی کاری تلفیق شود؛ باید خوشنویسی آن سنتی و شکسته باشد تا نتیجه همان هنر کاشی‌کاریهای قدیمی شود اما این تجربه نشان داد که به کار بردن هنر گرافیک و استفاده از هنر خوشنویسی به شکل نوین می‌تواند زیبایی ایجاد کند که نسل جوان بیشتر طالب دیدن آن باشد.

اشرفی با اشاره به اینکه هنرمندان عرصه خوشنویسی نسبت به بکارگیری سنتی هنرشان بسیار حساسیت دارند و نگران هستند که مبادا این هنر از چارچوب و مسیر اصلی خود خارج شود، اظهار داشت: با این تصور من نگران بودم که مبادا هنرمندان خوشنویسی از نمایشگاه من استقبال نکنند یا انتقاد داشته باشند. خوشبختانه در روز افتتاحیه حضور بزرگان خوشنویسی کاملا نسبت به ادامه این مسیر امیدوارم کرد.

وی  با تأکید بر اینکه حفظ و ادامه این هنر تلفیقی کار ساده ای نیست، عنوان کرد: به هرحال تولید آثار کاشی کاری نیاز به مواد اولیه خاص، شرایط پخت متفاوت و حتی شرایط نگهداری خاصی دارد که متأسفانه در همه جای کشور این شرایط موجود نیست.  من  برای پخت چند مرحله این آثار مجبورم با شرایط سخت نمونه‌ها را به کوره پخت ببرم و سپس در شرایط نگهداری و مراقبت شدید به محل اولیه برگردانم.

این  هنرمند با اشاره به اینکه حتی درمراکز فرهنگی خاص و بزرگ هم شرایط تولید آثار او وجود ندارد، گفت: ترجیح می‌دادم با همکاری که از سوی مدیریت فرهنگسرای گلستان برای برپایی نمایشگاه‌های خاص هنری صورت می‌گیرد، فضای  تخصصی هم برای برگزاری کارگاه زنده یا تولید آثار این هنر تلفیقی وجود داشته باشد.

علاقمندان به تماشای این نمایشگاه تمی‌توانند تا ۱۶ دی ماه از ساعت ۹ تا ۱۸  به نگارخانه فرهنگسرای گلستان به نشانی نارمک، خیابان گلستان، پایین‌تر از میدان هلال احمر مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۷۷۸۱۳۸۰۲ تماس بگیرند.

منبع : www.tasnimnews.com/fa/news/1395/10/13/1285726/

  • مشاهده صفحات دیگر
  • طراحی بنر
  • طراحی لوگو
  • طراحی کارت ویزیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه