طراحی بنر
طراحی بنر تبلیغاتی فلش
بنر تبلیغاتی فلش و علت خداحافظی زود هنگام
خرداد ۱۸, ۱۳۹۷
پر فروش ترین جنس کارت ویزیت
پر فروش ترین جنس کارت ویزیت
خرداد ۲۰, ۱۳۹۷

رنگ در چاپ کارت ویزیت

رنگ در چاپ کارت ویزیت

رنگ در چاپ کارت ویزیت

رنگ در چاپ کارت ویزیت

یکی از موارد مهم و جدی در امر چاپ افست که نیازمند نگاه ویژه ای از بعد طراحی کارت ویزیت و چاپ آن می باشد اهمیت رنگ در چاپ کارت ویزیت است . گاها کم توجهی هنگام سفارش طراحی و چاپ آن سبب می شود تا به ناچار مجددا نسبت به پرداخت و چاپ کارت خود اقدام کنید ، که ما برای جلوگیری از وجود مشکلات احتمالی توصیه میکنیم به موارد و نکاتی که ما در مقالات منتشر شده ذکر میکنیم توجه ویژه ای داشته باشید .

انتخاب رنگ در چاپ کارت ویزیت

انتخاب رنگ در طرح کارت تجاری ، بسیار متفاوت با طرح های مجازی مانند طراحی بنر های اینترنتی ، کاتالوگ ها و سایر طرح هایی می شود که به صورت نسخه دیجیتال مورد استفاده و نمایش قرار میگیرد . ، این تفاوت تا حد بسیار زیادی برای افراد قابل مشاهده می باشد . چرا که هنگامی که می خواهید یک طرح گرافیکی را پس از طراحی نسبت به چاپ آن اقدام کنید از جمله :کارت ویزیت یا چاپ بروشور و کاتالوگ قطعا می بایست با اصول و استاندارد های اعمال رنگ در دستگاه های صنفعتی چاپ افست آشنایی اولیه داشته باشید .

گاها نیازی به گذراندن دوره های مختلف در این حوزه نیست و تیم طراحی رضاگراف به صورت تخصصی به موارد آگاه بوده و در طرح های شما در نظر گرفته می شود .

نگاه ویژه و آشنایی با این موضوع می بایست از جانب سفارش دهنده و طراح کارت ویزیت بخوبی و دقت بالایی بررسی شود و در نهایت قبل اقدام به چاپ مورد ارزیابی چاپخانه قرار گیرد .

تفاوت نمایش رنگ ها

یکی از بزرگترین اشتباهات رایج در ارائه طرح به چاپخانه توسط مشتریان ، اعتماد به نمایش رنگ های صفحه ی نمایشگر ها ( مانیتور ) می باشد . تفاوت رنگ در نمایشگر های خانگی به حدی است که به هیچ عنوان نمی توان آن را منبع قابل اعتمادی برای انتخاب رنگ بدانیم . تنها در این موارد با توجه به اختلاف موجود و تیره تر شدن طرح هنگام چاپ ، میزان ریسک و اختلاف را کاهش می دهیم  ،

عموما برای کاهش این اختلاف رنگ ، طراح هنگامی طراحی با توجه به استاندارد های موجود در چاپخانه ها نکات لازمه و مهم را رعایت می کند و این عمل باعث می شود تا درصد خطا و مشکلات رنگ تا حد بسیاری کاهش یابد .

به طوری مثال یکی از مواردی که همواره مورد توجه طراحان می باشد . میزان تیرگی و روشنی تصاویر و متون در کارت است ، تا مرحله ای امکان پذیر است از رنگ های تیره استفاده نمی شود و یا تا جای امکان میزان تیرگی و تاری را کاهش می دهند که در صورتیکه پس از چاپ درصدی کاهش رنگ و روشنی بر روی طرح شما اعمال شد همچنان طرح شما جذابیت و خوانایی خود را حفظ کند .

در نظر داشته باشید ، اغلب اختلاف رنگ در چاپخانه های سراسر کشور با یکدیگر متفاوت بوده و نمی تواند به مقایسه آن ها پرداخت ، صرفا باید تا حد امکان میزان اختلاف را در نظر گرفت و یک میزان متعادل را بر روی طرح اعمال نمود .

 

انتهای مطب .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه