طراحی بنر
سایز استاندارد بنر
سایز استاندارد طراحی بنر تبلیغاتی
تیر ۳, ۱۳۹۷
تأثیر کیفیت چاپ در طراحی کارت ویزیت
تأثیر کیفیت چاپ در طراحی کارت ویزیت
تیر ۹, ۱۳۹۷

روانشناسی رنگ ها در کارت ویزیت

روانشناسی رنگ ها در کارت ویزیت

روانشناسی رنگ ها در کارت ویزیت

استفاده از روانشناسی رنگ میتواند به بهبود هرچه بهتر طراحی کارت ویزیت شما کمک ویژه ای داشته باشد ، هنگامی که کارت ویزیت خود را برای اولین به مشتریان بالقوه ارائه می دهید . استفاده از رنگ در کارت های کسب و کار و تجاری یکی از عناصر مهم برای انتقال مفهوم به حساب می آید و شما می توانید با اعمال رنگ های خاص پیامی پنهان اما الهام بخش را به مشتریان انتقال دهید . در هنگام انتخاب رنگ در برای کارت تجاری خود بهتر است درک درستی از شناخت رنگ ها و درک معانی آنها داشته باشید . و این آگاهی از رنگ ها میتواند در روند طراحی و اثر گذاری طرح شما مثبت ارزیابی شود و بازخورد خوبی به همراه آورد .

گاها پیش میاد در طرح کارت تجاری طراح از رنگ دلخواه برای طراحی استفاده می کند که حتی به صورت مستقیم دارای تضاد با لوگو و نام تجاری است و هیچ همخوانی با عناصر ترکیبی و هارمونی برند ندارد ! . که این موضوع بدون چک کردن و اهمیت دادن به رنگ برند ، باعث بی مفهومی رنگ در کارت می شود و این امر باعث کاهش میزان تاثیر پذیری در مخاطب می شود و بدون در نظر گرفتن قوائد طراحی خواهد شد . شاید به صورت مستقیم اثر منفی روی کار شما نداشته باشد ، اما اگر بخواهیم روند اجرا و چاپ یک کارت بر اساس استاندارد و قوائد خاص انجام دهیم . توجه به نکات این چنین می تواند بسیار موثر باشد .

روانشناسی رنگ ها در کارت ویزیت (رنگ سفید)

رنگ سفید را میتوانید به عنوان رنگ استاندارد و بدون ریسک بنامیم ، رنگی که امن و محافظه کارانه برای اکثر کسب و کار ها بحساب می آید در اجرای و تولید ی طرح به عنوان رنگ پایه در بیشتر مواقع از رنگ سفید استفاده می شود که تنها در موارد خاص مانند هم خوانی با لوگو یا با برخی عناصر بصری و … کاربرد دارد و به آن صورت نمیتوان آن را گزینه خلاقانه و پیچیده ای در نظر بگیریم و غالباً طرح هایی که با رنگ زمینه سفید طراحی و چاپ می شوند محوریت تمرکز بر روی تصاویر و متن ها بوده و کمتر از عناصر گرافیکی استفاده می شود .

برای درک بهتر می توان به کارت تجاری – شرکتی که در آن یک عنوان شرکت ، نام مدیر عامل یا سایر اعضا به همراه شماره تماس و سمت آن ها ذکر می شود اشاره داشت .

در نظر داشته باشید . منظور از پس زمینه سفید ، صرفا زمینه تک رنگ سفید نبوده و پس زمینه می تواند با توجه خلاقیت طراح ، زمینه سفید پایه با عناصر بصری ترکیب و به پس زمینه جذاب تری تبدیل شود .

همچنین شما می توانید با استفاده از رنگ های مختلف در طراحی کارت ویزیت معانی متفاوتی را به مشتریان القاء کنید مانند رنگ قرمز روشن، آبی، سبز، نارنجی، زرد، فیروزه ای، صورتی، قرمز و یا بنفش و … که هر کدام در جای خود میتواند تاثیر و مفهوم را نشان دهد .

روانشناسی رنگ ها و دانش استفاده به موقع از رنگ ها در طراحی کارت بسیار حائز اهمیت است و باید به این موضوع توجه داشته باشید که مخاطب شما کیست ! ، حوزه فعالیت شما در چه زمینه است و … که هرکدام می تواند برای انتخاب رنگ شرایط خاص خود را داشته باشد .

این مطلب در در دو بخش تهیه شده و بزودی بخش دوم آن منتشر خواهد شد .

انتهای مطلب .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه