طراحی بنر
تبلیغات بنری مزاحم یا مراحم !
تبلیغات بنری مزاحم یا مراحم !
مرداد ۲۰, ۱۳۹۷
الفبای اجرای طرح کارت ویزیت
الفبای اجرای طرح کارت ویزیت
شهریور ۱۰, ۱۳۹۷

سایزهای جدید بنر تبلیغاتی

سایزهای جدید بنر تبلیغاتی

سایزهای جدید بنر تبلیغاتی

سایزهای جدید بنر تبلیغاتی ،  اگر مقالات طراحی بنر ما مرور کرده باشید ، درباره مباحث زیادی صحبت کرده ایم . از جمله موضوعاتی که به طراحی بنر مرتبط می شوند تا مواردی که در امر طراحی لوگو ، طراحی کارت ویزیت و … کاربرد دارند . اما وقتی به مقالات مرتبط با banner در سایت میرسیم . درباره سایز استاندارد بنر تبلیغاتی اشاره ای داشتیم و اینکه پس از به وجود آمدن شبکه تبلیغات کلیکی در کشور ، بحث استاندارد سازی تبلیغات تحت وب بیش از پیش با اهمیت تر از گذشته شده است ، که بوجود آمدن این شبکه های تبلیغات باعث ایجاد سایز های جدید و خارج شدن نمایش بنر از انحصار چند سایز قدیمی شده است .

مثبت یا منفی بودن این موضوع را نمیتوان دقیق ذکر نمود اما مسلماً نقاط قوت و ضعفی وجود دارد . چه در سیستم های کلیکی داخل کشور ، چه خارج از کشور که در مقالات پیش رو در این ارتباط میپردازیم .

سایزهای جدید بنر تبلیغاتی

با این حال ، هنگامی که تعداد شبکه تبلیغات کلیکی در سطح وب بیشتر می شود و با توجه به تغییر رویکرد تبلیغات اینترنتی آنلاین ، هر شرکت بر اساس شرایط و ابزار هایی که در اختیار کاربران قرار می دهد به دنبال راه حلی برای بهبود وضعیت نمایش تبلیغات بنری هستند و تبلیغ دهندگان برای تبلیغات به صورت کمپین عموما خود را تابع و همراه این قوانین و ابزار ها قرار می دهند .

نکته ی مهم اینجاست که در بروزرسانی جدید شبکه تبلیغات ، سایز های جدیدی به وجود آمده است که این موضوع را هم میتوان به عنوان یک مزیت و هم به عنوان یک مشکل به آن اشاره نمود .

مزایای و معایب بنر در ابعاد بزرگ

تبلیغات تصویری در ابعاد بزرگ بنظر آیتم بدی به حساب نمی آید . تبلیغات بنری تصویری شما هرچه قدر بزرگ تر باشد بطور طبیعی خوانا تر و دید وسیع تری را پوشش می دهد که این مورد به هیچ وجه موضوع بدی نیست . اما سوالی که بوجود می آید این است که آیا ما در حال سقوط در امر نمایش تبلیغات اینترنتی هستیم یا خیر . اگر خاطرتون باشد . هر چند سال یک بار یک سرویسی روی کار می آید که تبلیغات را به سمت خود هدایت می کند . به طور مثال سال های پیش وقتی تبلیغات از طریق سرویس پیامک در تلفن همراه ایجاد شد . بسیاری از تبلیغات دهندگان به سمت و سوی این گونه تبلیغات رفته اند . تا جایی که این موضوع به حدی بی رویه انجام شد . که این روزها مزاحم ترین نوع تبلیغات برای عموم محسوب می شود . دغدغه ی وجود آمده ی ما هم در این رابطه است . تبلیغات از طریق طراحی بنر گیف و نمایش این گونه بنر ها در شبکه تبلیغات برخی از این شرکت ها به صورت بی رویه به ایجاد سایز بزرگ می پردازند . بنظر در حال نزدیک شدن به موضوع تبلیغات پیامکی هستیم . وقتی یک صفحه صفحه ی وب را برای لحظات و دقایقی مرور میکنیم . با یک بنر تبلیغاتی در ابعاد نزدیک به کادر صفحه اصلی مواجه می شوید . که به نوعی برای برخی از کاربران دچار مزاحمت می شود  ، همانطور که ذکر شد این نارضایتی به صورت صد در صد نبوده و در صورتی تبلیغات به اصولی و در یک چارچوب صحیح مورد استفاده قرار گیرد . نه تنها باعث مزاحمت نمی شود بلکه بازخورد خوبی برای شما به همراه خواهد داشت .

هر گردی در بنر گردو نیست !

ابعاد بزرگ یک بنر دلیلی بر مفهوم آن نیست ، بزرگ بودن طرح دلیل بر کیفیت آن نیست . ( البته در استفاده ی غیر اصولی ) . آگهی شما حتی در اندازه های کوچک استاندارد هم می تواند تاثیری شگفت انگیز ایجاد کند . بجای کمیت ، کیفیت را باید قالب کنیم . اینکه هر شبکه تبلیغی یا هر وب سایتی برای جذب بیشتر ، مزاحمت برای کاربران ایجاد کند منطقی نبوده و اثرات منفی برای شما همراه خواهد داشت ، تبلیغات در فضای مجازی همانند تبلیغات پیامکی با چراغ خاموش کاربران مواجه خواهد شد . برای اینکه در شبکه تبلیغات از تبلیغات بنری در سایزهای بزرگ نسبتا استاندارد بهترین بهره وری را داشته باشیم . رعایت استاندارد های طراحی و خلاقیت میتواند کمک خوبی به تبلیغات شما داشته باشد .

انتهای مطلب .

اختصاصی رضاکراف

1 دیدگاه

  1. جباری گفت:

    سلام

    خیلی ممنون خسته نباشید استاد رضا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *