طراحی بنر
تاثیر تبلیغات از طریق بنر تلگرام
تاثیر تبلیغات از طریق بنر تلگرام
فروردین ۱۴, ۱۳۹۷
کارت ویزیت چیست
کارت ویزیت چیست !؟ | این ابزار کوچک جسته چه کاربردی دارد که افراد را جذب می کند
اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۷

سایز استاندارد تبلیغات بنری | آشنایی با این ابعاد در بخش دوم + ویدیو 

سایز استاندارد بنر

سایز استاندارد بنر

سایز استاندارد بنر تبلیغاتی

همانطور که در بخش اول این مطلب به موضوع استاندارد سازی طراحی بنر اشاره کردیم و این موضوع که اکثر وب سایت های نمایش دهنده تبلیغات بنری  بیشتر روی به نمایش تبلیغات سایت در سایز استاندارد بنر آورده و بر خلاف سال های پیش به یک تعامل خویی بر اساس استاندارد سازی تبلیغات تحت وب رسیده اند . این موضوع نه تنها تاثیر منفی نداشته است ، بلکه به صنعت تبلیغات در اینترنت کمک قابل توجهی داشته است که این روزها شاهد تحول اساسی در این حوزه هستیم .

طراحی بنر شما می تواند به صورت افقی و یا عمودی به نمایش در آید . دست شما برای انتخاب ابعاد بر اساس طول و عرض باز خواهد بود ، تنها می بایست برای انتخاب خود سایزهای استانداردی که برای نمایش آگهی در صفحات وب وجود دارد را با دقت مورد بررسی و بر حسب نیاز خود انتخاب را انجام دهید .

آگهی های افقی :

تبلیغاتی که به صورت افقی در سایت ها به نمایش در می آیند ، معمولا در جایگاه مناسبی از وب سایت ها را به خود اختصاص می دهند و با توجه به جایگاه یا محل قرارگیری از هزینه تبلیغات بنری بالاتری هم برخوردار هستند و این نوع بنر ها بیشتر ر فرم و جایگاه هدر سایت یا ما بین مطالب و در برخی مواقع در قسمت انتهایی صفحه و فوتر ها قرار میگیرند و عموما در سایز هایی که در این رده جایگاهی هستند بدین صورت می باشد .

{ ۹۷۰ در ۲۵۰  ،  ۷۹۰ در ۹۰ ، ۷۲۸ در ۹۰ ، ۴۶۸ در ۶۰  } – به ترتیب طول و در ارتفاع

آگهی های عمودی :

دسته عمودی ها جزو قدیمی ترین نوع تبلیغ در سایت ها به حساب می آید ، اغلب در ستون کناری و در بلوک های راست و چپ ، یا گاها در ستون های میانی جای میگیرند و سایز هایی که بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند . پس از جایگاه افقی ها ، عمودی ها را باید جزو رده پر بیننده ها بدانیم ، چرا که با توجه به جایگاه نمایشی که عموما به سایز های عمودی اختصاص می دهند جایگاه مطلوب و پر بیننده ای می باشد . در این رده باید ۱۲۰ در ۲۴۰ را جزو سایز های اولیه در آگهی های عمودی بشناسیم که رفته رفته و با گسترش استاندارد سازی سایز ها و افزوده شدن چند سایز دیگر به توسعه بیشتری رسیده است که این روزها شاهد سایزهای پر بیننده ای در جایگاه عمودی ها هستیم ، در این به چند ابعاد از آن اشاره میکنیم .

{ ۱۲۰در ۲۴۰  ، ۱۶۰ در ۶۰۰  ، ۱۲۰ در ۶۰۰ ، ۳۰۰ در ۶۰۰  }  – به ترتیب طول و در ارتفاع

آگهی های مربع شکل :

تبلیغات مربعی جزو نو ظهور ها نبوده و در ابتدای امر در حوزه تبلیغ شاهد ابعاد مربعی بوده ایم . می توانیم اولین سایز ۱۲۵ در ۱۲۵ اشاره داشتیم باشید که به استثنای چند سال گذشته ، جزو رده پرطرفدار و پر نمایش در سایت ها به شمار میرفت . اما همانند عمودی و افقی ها با بروزرسانی و اضافه شدن چند سایز در این رده ، نظم و شکل بهتری پیدا کرده است که در زیر به چند مورد آن اشاره خواهیم داشت .

{ ۱۲۵ در ۱۲۵  ،  ۳۰۰ در ۲۵۰  ، ۲۵۰ در ۲۵۰ ،  ۲۴۰ در ۲۴۰  }  – به ترتیب طول و در ارتفاع

تبلیغات از طریق بنر گوشه ای !

بنر گوشه ای یا مثلثی به صورت پیشفرض هیچگونه فرم یا قالبی برای آن در نظر گرفته نشده است که بتوان آن را به عنوان سایز استاندارد بنر  و یا حتی جایگاه ویژه و مشخصی برای آن در نظر بگیریم ، این نوع بنر رو میتوانیم به گوشه ای و در حالت کج یک صفحه اینترنتی و در سایز دلخواه قرار دهیم و یا حتی می توانیم آن به صورت یک سایز یکسان و مربعی به صورت مثلث طراحی بنر را انجام دهیم ، اینکه یک فرم مشخصی وجود ندارد دلیلی بر نداشتن یک سایز استاندارد نیست ! . صرفا به این دلیل که هنوز فکری به حال بنر های گوشه ای نشده است و در حال نرمال ، این Banner  ها در سایز ۱۲۵ در ۱۲۵ و یا ۱۴۰ در ۱۴۰ تعیین می شود و کمتر وب سایتی را مشاهده میکتید که این بنرها را قرار دهد .

سایز بنر تلگرام

درک کنار مواردی که در بالا به آن اشاره داشتیم ، می بایست یک سایز بنر دیگر را می افزاییم و از آنجایی که نرم افزار تلگرام جزو محبوب ترین ها در بین کاربران ایرانی می باشد و از طرفی افراد زیادی برای تبلیغات خود از این پیام رسان استفاده می کنند ، بد نیست بدانیم که چه سایز هایی عموما برای تبلیغات در تلگرام و یا برای طراحی بنر تلگرام مورد استفاده قرار می گیرد .

عمومی ترین سایز در تلگرام {  ۶۰۰ در ۶۰۰ پیکسل و یا ۵۰۰ در ۵۰۰ } می باشد .

سایزهای گوناگون دیگری هم وجود دارد مانند : { ۶۰۰ در ۸۰۰ ، ۶۰۰ در ۱۰۰۰ } که قابلا وقتی به این سایز ها می رسیم که محتوای زیادی برای قرار دادن در طرح ، در اختیار ما باشد و اندازه های مربعی پاسخگوی نیاز نیست . در نظر داشته باشید هر چه بر ارتفاع سایز شما افزوده شود ، مقدار زمانی که کاربر صرف مشاهده آن می کند کاهش می یابد .

 و حال جهت آشنایی بیشتر با جایگاه تبلیغات عمودی ، افقی و یا بنر گوشه ای به صورت تصویری ، ویدیویی آشنا بشید ، شما رو به مشاهده ویدیوی زیر دعوت می کنم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه