طراحی بنر
فتوشاپ
فتوشاپ قدرتمندترین نرم افزار طراحی گرافیک
مرداد ۱۴, ۱۳۹۷
تبلیغات بنری مزاحم یا مراحم !
تبلیغات بنری مزاحم یا مراحم !
مرداد ۲۰, ۱۳۹۷

طراحی حرفه ای کارت ویزیت

طراحی حرفه ای کارت ویزیت

طراحی حرفه ای کارت ویزیت

طراحی حرفه ای کارت ویزیت

طراحی یک کارت خوب و حرفه ای امری مهم برای تک تک مشتریان محسوب می شود ، به طوری که همواره اغلب مشتریان برای سفارش کارت ویزیت خود بر حرفه ای بودن و طراحی کارت ویزیت حرفه ای تاکید بسیار دارند . طراحی کارت ویزیت و حرفه ای بودن آن به عوامل متعددی بستگی دارد و می بایست مواردی بسیار در کنار هم رعایت شود تا به یک طرح ایده آل و حرفه ای برسد . خوشبختانه امروزه شاهد طرح های اجرای خوبی از سوی طراحان هستیم .

 حرفه ای بودن یا نبودن یک طراحی ، موضوعی است که نمیتوان از یک دیدگاه به آن اشاره کرد . در سال های گذشته تا امروز وقتی با مشتریان مختلف با دیدگاه و سلایق مختلف برخورد می کردیم رسیدن به جوابی درست و کامل برای حرفه ای بودن یک طراحی نمی رسیدیم  و این موضوع برای ما همواره سخت می باشد . چرا که هر شخص با توجه به سلیقه ی خود می تواند معیار سنجی کند و بر اساس تصویر ذهنی خود تصمیم گیری کرده و نمره ای بر هر طرح دهد و همین مساله سبب می شود تا حرفه ای بودن یک طرح از دیدگاه های افراد متفاوت باشد .

طراحی کارت ویزیت حرفه ای

در امر طراحی گرافیک ، چه در تبلیغات کاغذی مثل طراحی بروشور یا طراحی کاتالوگ و در بحث تبلیغات اینترنتی طراحی بنر با فرمت گیف ، جدا از سلایق قابل احترام مشتریان ، اصول و استاندارد هایی وجود دارد که در صورت رعایت آن ها در کنار یکدیگر تا حدود زیادی امکان جذب رضایت مشتریان بیشتر را فراهم می کند . باید در نظر داشت ، در طراحی اصول و قوائدی وجود دارد که به ساختار کلی طرح ، چارچوب و یک نظم مشخصی می دهد که شما در قالب این چارچوب و قوائد می توانید طرح خود را به صورت جذاب و حرفه ای ایده پردازی کنید .

غیر قابل مقایسه بودن طراحی و چاپ کارت ویزیت

با توجه به حجم عظیم موضوعات ، سبک های طراحی و سلایق افراد . به هیچ وجه نمی شود طرحی را با طرحی دیگر به مقایسه قرار داد . پاسخ این مسئله به تفاوت سلایق برخواهد گشت و البته در طراحی یک کارت بر اساس موضوع ، طرحی مرتبط و مخصوص مخاطبان هدف و موضوع طرح طراحی صورت می گیرد که این عمل باعث می شود نتوان  طرح های به مقایسه و ارزیابی یکسان قرار داد .

به طور مثال نمیتوان یک طرح با موضوع خیاطی را با طرحی با موضوع املاک مقایسه کرد و حتی گاها طرحی در راستای یک موضوع را با طرح بعدی به مقایسه گذاشت .

طراحی کارت ویزیت حرفه ای

طراحی کارت ویزیت حرفه ای

در نتیجه :

حرفه ای بودن یک طراحی ، چه بنر تبلیغاتی و چه لوگو و کارت ویزیت و … می بایست بر اساس اصول و قوائد کلی طراحی پیش برود و تا جای ممکن باید منطق را بر سلایق فردی و احساسات حاکم کرد ، چرا که گاها سلایق شخصی ما باعث میشود تنها خود فرد از طرح رضایت داشته باشد نه دیگر افراد و مخاطبان هدف ، همین موضوع باعث می شود نتیجه اجرا و چاپ کارت شما ، نتیجه قابل قبولی از جانب اکثریت نباشد .

انتهای مطلب.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *