طراحی بنر
چگونه یک لوگوی خوب طراحی کنیم
چگونه یک لوگوی خوب طراحی کنیم ؟
اسفند ۲۷, ۱۳۹۵
طراحی لوگو فراموش نشدی
طراحی لوگو فراموش نشدی !
اسفند ۲۹, ۱۳۹۵

برای طراحی لوگو به دنبال سادگی باشید

برای طراحی لوگو به دنبال سادگی باشید

برای طراحی لوگو به دنبال سادگی باشید

ایا طراحی شما ساده و تمیز است؟ ایا می توان کلمات و تصاویر موجود در ان را بلافاصله شناسایی کرد؟ ایا لوگو ی شما شلوغ و بی نظم است؟

برای طراحی لوگو به دنبال سادگی باشید

اینها مواردی هستند که شاید برای شما سوال باشد ، اما برای یک مخاطب مثل یک چشم بر هم از زدن ایجاد می شود و در لحظه تصمیم گیری میکند . سرعت این تصمیم گیری به حدی زیاد است که در در زمان کوتاه چند ثانیه ای می تواند درباره طرح طراحی لوگو تصمیم گیری کند که ایا لوگو شما را دوست داشته باشد و در طبقه ذهنی خود قرار دهد یا خیر . به سادگی از آن گذر کرده و هیچ اثری از آن را قفسه بانک اطلاعات مغز خود نگاه ندارد .

شرکت خدمات پرداخت موبایلی از طراحی تک رنگ استفاده کرده است که شبیه دکمه است . این طرح می تواند سادگی استفاده از خدمات این شرکت را به خوبی منتقل کند. شکل لوگو نیز از لحاظ ظاهری شبیه محصولات آن است. سادگی به همراه استفاده درست از فضاهای منفی باعث شده است لوگو ی Veteos حرفی برای گفتن داشته باشد. تکه سیاه رنگی که  بر روی  چشم چپ سگ قرار گرفته است به صورت هوشمندانه دکمه پلی ویدئو را پیشنهاد می کند.  پلتفرم انتشار آنلاین Medium نیز استفاده موثری از لوگو ی خود داشته است. تغییر در گرادیان رنگ ها در امتداد چهار سطح از حرف M، نشان دهنده اصل تداخل در گفتگوست. هر کدام از این لوگو ها بدون طراحی پیچیده یا استفاده از متن های فراوان، توانسته اند داستان برند خود را به شیوه اصلی منتقل کنند. پس به هیچ عنوان لزومی ندارد که حتما برای طراحی آرم شرکت خود به دنبال ایده های پیچیده و خلاقانه باشید . زیبایی در سادگی ست . سادگی در قبال فرم استاندارد و مفهوم قابل درک میتواند تاثیر چند برابری در مقابل طرح های پیچیده داشته باشد .

انتهای مطلب . آموزش طراحی لوگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *