طراحی بنر
طراحی کاتالوگ با تحقیق بازار
طراحی کاتالوگ با تحقیق بازار هدف
مهر ۱, ۱۳۹۷
طراحی بنر پنل اس ام اس
طراحی بنر پنل اس ام اس
مهر ۶, ۱۳۹۷

طراحی لوگو در فتوشاپ

طراحی لوگو در فتوشاپ

طراحی لوگو در فتوشاپ

طراحی لوگو در فتوشاپ دارای مزیت و معایبی است که بد نیست کمی درباره آن ، در راستای مقالات آموزش طراحی لوگو به آن بپردازیم . اگر مطالب آموزش فتوشاپ وب سایت پارسی طرح را مطالعه کرده باشید در هر مطلب تا حدودی اشاره به نرم افزار فتوشاپ و قابلیت های فراوان آن داشته ایم و گاها این نرم افزار را جزو قطب اصلی گرافیک در دنیا ویرایشات تصاویر و خلق آثار ماندگار تصویری گرافیکی شناختیم . شاید این نرم افزار در برخی موارد نتوان روی آن حساب خاصی باز نمود اما در حوزه طراحی های گرافیکی دو بعدی ، یک خالق تصاویر ماندگار به شمار می رود .

طراحی لوگو در فتوشاپ

قبل از هرچیز باید اشاره کرد که طراحی لوگو جزو آن دسته موضوعاتی ست که بر خلاف دیگر طرح ها مانند طراحی بنر و طراحی کارت ویزیت و … متکی بر یک نرم افزار خاص نبوده و هرکس با توجه به توانایی ، دانش و تسلط بر نرم افزار های دیگر از قبیل ادوبی فتوشاپ ، ادوبی ایلوستریتور ، کورل دراو و حتی اجرا طرح و پیاده سازی ایده بر روی کاغذ میسر می شود ، این مساله به خواسته شما از ابزار ها و توانایی یک نرم افزار بستگی دارد که در شرایط مختلف این موضوع متفاوت است .

دلیل استفاده طراحان از نرم افزار فتوشاپ برای طراحی لوگو

چرا برخی طراحان هم اکنون با وجود نرم افزار های دیگری مثل کورل دراو و ایلوستریتور ، فتوشاپ را ترجیح میدهند !؟ . پاسخ قاطعی برای این سوال وجود ندارد ، گاها طراح آرم علاقه خاصی به دیگر نرم افزار ها ندارد و تسلط و توانایی خود را بیشتر از طریق Photoshop برای طراحی لوگو قابل اجرا می داند ، شاید این دسته افراد کم باشند اما همچنان هستند افرادی که با نرم افزار فتوشاپ طرح های لوگو را اجرا و ایده پردازی آن را انجام می دهند . فتوشاپ قابلیت های زیادی دارد ، که اگر تسط کامل بر این نرم افزار قدرتمند داشته باشید ، بخوبی می توانید هر طرح و ایده ای را در آن به اجرا در آورید .

اما با وجود نرم افزار های متخصص در امر طراحی لوگو ، بین خوب و خوب تر کدام را انتخاب می کنید ؟

خوب و خوب تر برای اجرا هرچه بهتر آرم تجاری

اگر شما یک طراح خوب و حرفه ای باشید ، قطعا به دنبال راهکاری مناسب برای اجرای سریع ، دقیق و خوب یک طرح هستید که بتوانید ایده اصلی را به نحوی دقیق به اجرا در آورید . نرم افزار در این راه از مهمترین عوامل بحساب می آید که با توجه به ابزار و قابلیت هایی که در اختیار طراح قرار میدهد باعث کمک به این امر می شود .

مناسبترین نرم افزار حال حاضر برای طراحی لوگو ، دو نرم افزار کورل دراو و ادوبی ایلوستریتور هستند که با وجود قابلیت هایی که دارند خود را به نوعی متخصص طراحی آرم می دانند ، برای اطمینان از این مساله کافی است مروری بر طرح اجرا شده توسط طراحان حرفه ای در این حوزه داشته باشیم . لازم به ذکر است مجموعه پارسی طرح برای خلق آرم های تجاری جذاب از این دو برنامه گرافیکی استفاده میکند و نرم افزار فتوشاپ را صرفا یک نرم افزار مکمل و ترکیبی میداند .

ویدیوی آموزش طراحی لوگو ساده در فتوشاپ

در حال رفع مشکل ویدیو هستیم …معایت طراحی لوگو در فتوشاپ

  • محدودیت پیکسلی :
    • در فتوشاپ شما با محدودیت نوسان پیکسلی مواجه هستید ، بطور مثال شما یک سند جدید ایجاد میکنید و میخواهید طراحی را شروع کنید ، طراحی را شروع و به پایان می رسانید مشکل اولیه که با آن مواجه هستید تغییر در سایز Logo و افت کیفیت آن است ، به دین صورت که شما نمی توانید خروجی وکتوری از آن دریافت کنید و این مساله سبب می شوند که نتوانید در نهایت کیفیت طرح را ابعاد مختلف به اجرا در آورید ، البته قابلیت خروجی pdf در این باره تا حدودی به شما کمک خواهد کرد .
  • ابزار های نسبتا نا مناسب :
    • بر خلاف ایلوستریتور و کورل ، شما در Photoshop با وجود ابزار های کاربردی فراوان برای طراحی هایی مثل کاتالوگ و بروشور و … ، ابزاری که بتواند تمام نیازهای طراح برای اجرا یک Logo  را داشته باشد تا بتواند یک طراحی روان و ایده آل داشته باشیم وجود ندارد . ( اما این دلیلی نمیشود که نتوانید در Photoshop لوگو طراحی کنید ) .

در نتیجه :

همانطور که در ویدیو بالا مشاهده کردید ، بخوبی میتوان یک طرح لوگو را فتوشاپ اجرا کرد ، اما پیشنهاد ما به شما در صورتی که توانایی logo design در کورل دراو و یا ایلوستریتور را دارید ، حتما طراحی را این نرم افزار ها انجام دهید ، به نوعی طراحی Logo  را نرم افزار متخصص آن بسپارید .

انتهای مطلب .

پارسی طرح .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *