طراحی بنر
قیمت کارت ویزیت
قیمت کارت ویزیت طراحی و چاپ
مهر ۸, ۱۳۹۵
آموزش طراحی کاتالوگ مقدمه
آموزش طراحی کاتالوگ مقدمه | مقدمه ای در حوزه کالانما بخش جدید و کاربردی
مهر ۱۲, ۱۳۹۵

طراحی کاتالوگ شرکت های تولیدی

طراحی کاتالوگ شرکت های تولیدی

طراحی کاتالوگ شرکت های تولیدی

کاتالوگ هر شرکتی با توجه به نوع فعالیتی که انجام می دهد، ویژگی هایی را داراست. مثلاً کاتالوگ شرکت های خدماتی یا کاتالوگ صنعتی که هر کدام ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد. از آنجا که شرکت های تولیدی محصولی برای ارائه دارند، در طراحی کاتالوگ شرکت های تولیدی باید تمام محصولات تولیدی با ذکر مشخصاتی کلی از محصولات درج شود. مزیت کاتالوگ نسبت به بنر تبلیغاتی و پوستر و ابزارهای تبلیغاتی مشابه آنها این است که در کاتالوگ تبلیغاتی شما هم به معرفی شرکت و هم به معرفی اجمالی محصولات می پردازید در صورتی که در طراحی بنر یا طراحی پوستر چنین کاری تقریباً میسر نیست.

ویژگی های طراحی کاتالوگ شرکت های تولیدی

در طراحی کاتالوگ شرکت های تولیدی، معرفی محصولات باید همراه با عکس محصول باشد. درج تصاویر و عکس های زیبا در طراحی کاتالوگ می تواند جذابیت کاتالوگ را به شدت بالا برده و خواننده را ترغیب به مشاهده همه بخش های کاتالوگ کند. در طراحی کاتالوگ شرکت های تولیدی (بر خلاف طراحی بروشور ) باید توضیحات محصول مختصر باشد و خواندن این توضیحات برای مخاطب خسته کننده نشود. در عوض سعی کنید محصولات را با جنبه بصری آنها به مشتری یا مخاطب خود معرفی کنید.
در کنار توجه به کیفیت بصری طراحی کاتالوگ، باید به نوع کاغذ بکار رفته در محصول نیز دقت داشته باشید. در حال حاضر تبلیغات کاغذی و تبلیغات چاپی طیف بسیار گسترده ای دارد که دست شما را در انتخاب جنس کاغذ بکار رفته در چاپ کاتالوگ و همچنین چاپ بروشور باز می گذارد. از این رو استفاده از کاغذ باکیفیت در چاپ کاتالوگ (که شاید تفاوت چندانی در هزینه چاپ و طراحی کاتالوگ نداشته باشد) می تواند ارزش برند شرکت تولیدی را بطور چشم گیری ارتقا دهد.
حال، که با ویژگی های طراحی کاتالوگ شرکت های تولیدی آشنا شدید، توصیه می کنیم برای آشنایی با نحوه انتخاب عکس در کاتالوگ و بروشور، دو مطلب تأثیر قدرت تصاویر در چاپ بروشور و انتخاب عکس در طراحی کاتالوگ را نیز مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *