طراحی بنر
متن بنر تبلیغاتی
متن بنر تبلیغاتی
شهریور ۱۲, ۱۳۹۷
طراحی کاتالوگ آنلاین
طراحی کاتالوگ آنلاین
شهریور ۲۰, ۱۳۹۷

طراحی کارت ویزیت با توجه به نوع کسب و کار

طراحی کارت ویزیت با توجه به نوع کسب و کار

طراحی کارت ویزیت با توجه به نوع کسب و کار

ما در بخش مقالاتی مربوط به طراحی کاتالوگ و در دو مطلب طراحی بروشور برای شرکت های خدماتی و طراحی بروشور برای شرکت های تولیدی شرح داده ایم که طراحی تبلیغات چاپی باید با توجه به صنعت و حوزه فعالیت شرکت مربوطه تکنیک های خود را صورت دهید ، در طراحی کارت ویزیت هم این موضوع بسیار مهم و باید دقت بالایی انجام شود . همچنین در مطلب تأثیر رنگها در طراحی کاتالوگ به تناسب بین رنگ های مورد استفاده در طراحی کاتالوگ به صنایع مختلف پرداختیم. در کنار این مقالات می خواهیم با ذکر چند مثال توضیح دهیم که چگونه باید طراحی کارت ویزیت را با نوع کسب و کار هماهنگ ساخت تا به نتیجه بهتری دست یابید .

اگر به طرح کارت ویزیت شرکت های تکنولوژی و فناوری دقت کرده باشید، مشاهده می کنید که در اکثر آن ها از ترکیب رنگ های سرد استفاده شده است. همچنین در کارت ویزیت برندهای معروف کیف و کفش و پوشاک ( بیشتر مردانه ) رنگ مشکی یکی از رنگ های زمینه اصلی طرح هایی با این مضمون می باشد.

فکر می کنید علت آن چیست؟

روانشناسی رنگ ها نقش مهمی دارد ، کار آسانی نیست که شما بدانید در کدام موضوع و در چه شرایطی رنگ کارت خود را تعیین کنید ، همانطور که در مطلب تأثیر رنگها در طراحی کاتالوگ بیان شد، مشکی یک رنگ پر انرژی و نماد قدرت است. همچنین رنگ های سردی همچون آبی ( و بخصوص آبی پررنگ ) نماد قابل اعتماد بودن می باشد. حال اگر به طراحی کارت ویزیت و بنر تبلیغاتی شرکت های تولید لباس زنانه و همچنین پوشاک و لوازم کودکان توجه کنید، می بینید که رنگ های گرمی همچون قرمز، صورتی و بنفش مورد استفاده قرار می گیرند. در صنعت لوازم بهداشتی و پزشکی نیز رنگ سفید معمولاً رنگ غالب است چرا که این رنگ نماد پاکیزگی و طراوت بخشی است.

عوامل دیگر در طراحی کارت ویزیت با توجه به نوع کسب و کار

به جز رنگها ، عوامل دیگری همچون تناسب تصاویر و عکسها و همچنین متون و فونت مناسب طراحی کارت ویزیت نیز باید با توجه به نوع کسب و کار نقش اساسی در طرح شما دارند . به طور مثال برای شرکت های تولیدی می توان دو یا سه عکس را بصورت فشرده در طرح کارت استفاده نمود. یا مثلاً برای شرکت های ساختمانی می توان از عکس بناهای جذاب ، برج ها و ساختمان های لوکس بهره برد. برای آشنایی بیشتر با نحوه به کارگیری عکس در طراحی کارت ویزیت می توانید مقالات آموزش طراحی کارت ویزیت را دنبال کنید .

در نتیجه ، در یک طرح کارت تجاری از رنگی که برای طرح خود استفاده می کنید تا متن ها و سایر موارد مهم هستند و باید با دقت انتخاب خود را انجام دهید و اگر تخصصی در این حوزه ندارید ما میتوانید طراحی کارت شما را با بروزترین تکنیک های طراحی روز و رعایت استاندارد های لازم انجام دهیم .

 

انتهای مطلب .

پارسی طرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *