طراحی بنر
تأثیر طراحی کارت ویزیت در ذهن مخاطب
تأثیر طراحی کارت ویزیت در ذهن مخاطب
تیر ۲۰, ۱۳۹۷
تبلیغات بنری شدید بر سر iphone 7
تبلیغات بنری شدید بر سر iphone 7
تیر ۲۵, ۱۳۹۷

در طراحی کارت ویزیت چه مواردی باید رعایت شوند؟

در طراحی کارت ویزیت چه مواردی باید رعایت شوند؟

در طراحی کارت ویزیت چه مواردی باید رعایت شوند؟

در طراحی کارت ویزیت چه مواردی باید رعایت شوند؟

طراحی کارت ویزیت همانند سایر موضوعات نظیر بروشور – کاتالوگ و طراحی بنر دارای مراحلی است که هر کدام را باید با دقت بالایی انجام داد . چرا که کیفیت هر مرحله از طرح در کیفیت نهایی شما تأثیرگذار خواهد بود . نکته ای که در طراحی کارت ویزیت باید به آن توجه داشته باشید این است که شما می خواهید در یک تکه کوچک مقوا به معرفی کسب و کارتان بپردازید . این شاید مهم ترین تفاوتی است که کارت های تجاری با انواع دیگر تبلیغات چاپی نظیر بروشور ها ، کاتالوگ و بنر ها و … دارد . حال این کارت کوچک باید در کنار معرفی کسب و کار ، اطلاعات لازم را به مخاطب القاء کند ، برای مخاطب جذابیت داشته باشد، برند شما را ارتقا دهد، راه های ارتباطی بین شما و مشتری را معرفی کند و همچنین ساده و به دور از شلوغی متن و تصویر باشد. کار سخت شد نه؟ در واقع چنین نیست. اگر شما با اصول و تکنیک های طراحی در این حوزه آشنایی لازم را داشته باشید براحتی می توانید تمامی این نکات را در  اجرای طرح خود پیاده سازی و  رعایت کنید.

استفاده از تکنیک های طراحی کارت ویزیت

تکنیک های طراحی business Card در واقع روش هایی در طراحی است که بتوان تمامی مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم را در  یک کادر به کارت تجاری گنجاند. هر چند طراحی تبلیغات چاپی شباهت های زیادی به هم دارند ولی برای هر کدام متدی وجود دارد که در همین سایت در مقالات مربوط به خودشان توضیحات مفصلی داده شده است  ( آموزش طراحی کارت ویزیت ) . در اینجا اگر به طور خلاصه بخواهیم بگوییم، روانشناسی رنگ ها در  کارت های تجاری و شخصی رعایت سادگی در طراحی ( اجتناب از درج مطالب زیاد و شلوغی ) ، استفاده از فونت مناسب ، مشخص کردن اطلاعات اصلی در کارت ویزیت و درج اطلاعات تماس به طور واضح از مهم ترین تکنیک های طراحی کارت ویزیت به شمار می آیند.

همانطور که اشاره داشتیم ، کارت های کسب و کارهای محلی برای گنجاندن اطلاعات زیاد و خسته کننده نیست ، مخاطب شما صبوری خواندن اطلاعاتی زیادی که در یک کادر کوچک قرار داده شده است را ندارد ، این به تفکر شما و نوع پرداخت طراح به ساخت کارت بستگی دارد . که شما چه متنی و محتوایی را برای طرح کارت خود در نظر بگیرید و میخواهید آن را به مخاطبان و مشتریان هدف خود انتقال دهید . در ادامه نقش طراح کارت بسیار در طراحی یک کارت مناسب و استاندارد بسیار موثر خواهد بود .

با این حال همواره پیشنهاد میکنیم ، کمترین محتوا و بهترین ایده را برای طراحی خود در نظر بگیرید تا بازخورد خوبی از جانب مخاطب هدف خود دریافت کنید . این روزها کمتر شاهد طرح های شلوغ و بی فایده هستیم ، صاحبان کسب و کار نسبت به گذشته از آگاهی بیشتری در این ارتباط برخوردار شده اند و به این باور رسیده اند که نباید در طرح کارت خود به صورت بی رویه و غیر هدفمند از محتویات استفاده کنند .

 

انتهای مطلب.

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه