طراحی بنر
تأثیر کیفیت چاپ در طراحی کارت ویزیت
تأثیر کیفیت چاپ در طراحی کارت ویزیت
تیر ۹, ۱۳۹۷
کارت ویزیت لایه باز خیاطی
کارت ویزیت لایه باز خیاطی
تیر ۱۳, ۱۳۹۷

قالب های آماده طراحی کاتالوگ

قالب های آماده طراحی کاتالوگ

قالب های آماده طراحی کاتالوگ

قالب های آماده طراحی کاتالوگ

اگر سری به سایت های ایرانی و خارجی که در زمینه خدمات تبلیغاتی و به خصوص سایت هایی که ابزارهای مختلفی در حوزه طراحی کاتالوگ در اختیار شما قرار می دهد و  فعالیت می کنند رجوع کرده باشید ، مشاهده می کنید که در بعضی از آن ها قالب های آماده طراحی کاتالوگ برای دانلود قرار داده شده است . همچنین در برخی مواقع نرم افزار هایی وجود دارند که در آنها قالب های آماده ای را برای طراحان در نظر گرفته اند و میتوانند با توجه به فرم های اولیه ، catalog خود را آماده سازند  .

این قالب های آماده برای افراد آماتور و کسانی که آشنایی زیادی با نرم افزارهای گرافیکی و پیکسلی مانند فتوشاپ و کورل دراو ندارند و یا افرادی که دانش کافی در حوزه اجرای طرح های کاتالوگ و بروشور ندارند  و نمی خواهند هزینه خاصی را صرف آن کنند می تواند مناسب باشد . البته کامل بودن ابزار و قالب های این نرم افزار و وب سایت ها را تایید یا تکذیب نمیکنیم ، چرا معیار های انجام یک طرح کاملا متفاوت از یکدیگر هستند و پاسخ دقیقی برای آن ها وجود ندارد .

آیا استفاده از قالب های آماده طراحی کاتالوگ تصمیم درستی است؟

حال این سؤال مطرح است که استفاده از قالب های آماده برای تهیه یک catalog چه مزایا و معایبی دارد و چه بازخوردی را به شما می دهد . ما در مطلب خلاقیت در طراحی بروشور اشاره کردیم که طراحی بروشوری خلاقانه یکی از پیش نیازهای جذابیت آن است و هر چه در طراحی و ایده پردازی متفاوت تر فکر کنید، محصولات تان را با کیفیت بهتر و جذابیت بیشتری می توانید به مخاطب معرفی کنید.

در طراحی کاتالوگ حرفه ای که معمولاً توسط شرکت های مشاوره و خدمات تبلیغاتی و همچنین طراحان حرفه ای انجام می شود ، صفر تا صد کار طراحی را خود طراح انجام می دهد. چرا که طراحی قالب با توجه به اندازه و میزان مطالب متنی و تصویری صورت می پذیرد و این کار باعث تناسب قالب با مطالب آن می شود که قطعاً ظاهری جذاب تر و چشم نواز تر خواهد داشت.  همان طور که گفته شد بهتر است از قالب های آماده در زمانی استفاده کنید که خودتان قصد اجرای و طراحی آن را دارید و  تخصصی در این حوزه نداشته باشید کاربرد دارد . افرادی که زمان کافی ، بودجه مناسب یا آشنایی لازم را برای خلق یک طرح حرفه ای را ندارند بهترین گزینه برای آن ها استفاده از قالب های اماده می باشد و در غیر اینصورت پیشنهاد میکنیم از یک طراح مختصص در این حوزه استفاده کنند .

مزایای قالب های آماده کاتالوگ :

۱- بدون نیاز به دانش در حوزه طراحی و نرم افزاری : بدون اینکه حتی تخصصی در حوزه نرم افزاری داشته باشید می توانید به یک طرح مناسب و در حد مطلوب دست پیدا کنید !

۲ – سریع و بدون درد سر :  متن خود را اماده کنید و سپس به دنبال یک طرح آماده کاتالوگ بگردید ، بهترین را انتخاب و متن خود داخل آن قرار دهید ، به آسانی و تنها با چند کلیک صاحب یک کاتالوگ می شود و در نسخه های آماده این موضوع برای کاربران بسیار آسان تر شده است .

۳- خروجی در کیفیت مناسب و قابل ارائه در نسخه چاپ

معایت قالب های پیشفرض کاتالوگ :

۱- عدم خلاقیت در طرح ، که از آیتم مهم برای شرکت ها و کسب و کار ها بزرگ محسوب می شود.

۲- تعداد کم قالب های پیشفرض و عدم رعایت مخاطب شناسی .

۳- تکرار طرح ، تکرار و ایده های مساوی یکی از بزرگترین ضعف های قالب های آماده بشمار می رود ، به میزانی که حتی شما در ۱۰۰ شاید نتوانید اختلاف بیش از ۸۰ درصد را طراحی مشاهده کنید و عموما از چند پلن طراحی واحد ، مدل های مختلفی ایجاد شده است .

البته همیشه اینگونه نیست ، در صورتیکه شما از سایت های معتبر بتوانید دانلودی رایگان دریافت کنید ، به طرح های جذاب و خوبی دست پیدا خواهید کرد .

در نتیجه ، همانطور که بالا اشاره داشتیم ، همیشه قالب های آماده بد نیست و گاها پیش می آید در بین آن ها طرح های ایده آل و خوبی را مشاهده کنیم . به همین دلیل وابسته به نیاز خود تصمیم گیری داشته باشید .

۴- اشتراکی بودن طرح : در ارتباط با این بخش توضیحات بیشتری نیاز دارد که ما در این مطلب به صورت خلاصه آن به می پردازیم .طراحی به سه بخش تقسیم می شود ، طرح های اشتراکی ۱۰۰%   ، طرح های اشتراکی ۵۰%   و  طراحی های انحصاری ، توجه داشته باشید تفاوت این بخش بسیار متفاوت از یکدیگر هستند . طرح های ۱۰۰ درصد اشتراکی همان طرح های رایگان و آماده است . طرح های ۵۰ درصد اشتراکی ، طرح هایی هستند که به صورت نیمه اختصاصی انجام می شود که عموما نیم اختصاصی ها بیش از ۹۵ درصد کاتالوگ های بازار را تشکیل می دهد .

در مدل سوم که طرح های اختصاصی هستند هزینه طراحی در آن بسیار متفاوت تر از حتی طرح های نیمه اختصاصی است . به طور مثال اگر شما برای طراحی یک کاتالوگ مبلغ ۱ میلیون تومان هزینه کرده باشید ، این مدل در مدل اختصاصی به ۴ الی ۵ میلیون تومان افزایش پیدا میکند . به همین دلیل است که در اکثر مواقع بدلیل بصرفه نبودن نسخه اختصاصی در بیش از ۹۵ % موارد طراحی کاتالوگ به صورت نیمه اختصاصی صورت میگیرد .

اگر تصمیم بر داشتن یک طرح خلاقانه و انحصاری برای خود دارید ، تیم طراحی رضاگراف آماده خدمت رسانی به شما می باشد .

انتهای مطلب .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *