طراحی بنر
آشنایی با طراحی بروشور سه لت
آشنایی با طراحی بروشور سه لت
آبان ۸, ۱۳۹۵
استاد مرتضی ممیز پدر گرافیک نوین ایران
استاد مرتضی ممیز پدر گرافیک نوین ایران
آبان ۲۵, ۱۳۹۵

قوانین مهم و خواندنی در طراحی کاتالوگ

قوانین مهم و خواندنی در طراحی کاتالوگ

قوانین مهم و خواندنی در طراحی کاتالوگ

در میان انواع روش هایی که برای بازاریابی و جذب مشتری استفاده می شود طراحی کاتالوگ جایگاه ویژه ای دارد. با استفاده از این روش علاوه بر ترغیب مشتریان جدید می توان انگیزه جدیدی برای مشتریان قدیمی ایجاد کرد و نمونه های جدید الهام بخش را عرضه کرد. برای بالاتر بردن کیفیت طراحی کاتالوگ علاوه بر پیروی از اصول ابتدایی و کاملا ساده ای که معرفی شد باید قوانین دیگری را در نظر داشته باشید که تحت عنوان قوانین مهم و خواندنی در طراحی کاتالوگ در این مطلب مطالعه خواهید کرد.

آشنایی با قوانین مهم و خواندنی در طراحی کاتالوگ

کنتراست و تاکید در طراحی کاتالوگ
دقیقا مشابه با طراحی سایت، کنتراست و تاکید بر هر بخش در طراحی کاتالوگ نیز اهمیت زیادی دارد. کنتراست تاکید را ایجاد می کند. منظور از کنتراست در طراحی کاتالوگ بولد کردن مطالب، استفاده از سرتیتر هاو هماهنگ سازی آن ها با پس زمینه کار است. با استفاده از کنتراست گروه بندی آیتم ها نیز محقق می شود.
وحدت بصری در طراحی کاتالوگ
این که در طراحی کاتالوگ و هر نوع طراحی دیگر باید از رنگ های هماهنگ برای ایجاد وحدت استفاده کرد امری متداول و آشکار درسایر موضوعات گرافیکی است. اگر در طراحی کاتالوگ استفاده از آیکن ها، شکل، بالت ها و رنگ هایی همسان در فونت های یکسان را مشاهده می کنید به معنای کاربرد وحدت بصری در طراحی می باشد.
فضای سفید در طراحی کاتالوگ
فضای سفید همان بخش های خالی در طراحی کاتالوگ میان محتوا است. برای طراحان مبتدی همواره استفاده از فضای سفید در اطراف مقدمه و بخش های آغازین گمراه کننده است؛ اما ایجاد فضای سفید مشابه با نفس دادن به بخشی از المان ها در طراحی کاتالوگ است. فضای سفید پادزهر است ؛ پادزهری برای ایجاد یک صفحه تمیز اما پرمحتوا در میان سایر عناصر گرافیکی که از قوانین مهم در طراحی کاتالوگ به شمار میرود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *