طراحی بنر
طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ
طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ
مرداد ۳, ۱۳۹۷
شکست بنر تبلیغاتی
مواردی که باعث شکست بنر تبلیغاتی می شود
مرداد ۱۰, ۱۳۹۷

محدودیت های بنر گیف

محدودیت های بنر گیف

محدودیت های بنر گیف

محدودیت های بنر گیف از چه مواردی تشکیل می شود موضوع مطلب امروز را شکل می دهد که در ادامه ی مقالات طراحی بنر اشاره ای خواهیم داشت به مواردی مهم در طراحی بنر با فرمت رایج گیف که این روزها شاهد نمایش چشمگیر این گونه تبلیغات تصویری از طریق Banner  در فضای مجازی هستیم . تبلیغاتی با این فرمت که یک مدل اصلی از تبلیغات آنلاین تبدیل شده و روزانه بسیاری از صاحبان کسب و کار برای بازاریابی اینترنتی خود از این مدل آگهی برای خود استفاده می کنند .

 

با توجه به اینکه شاهد روند پیشرفت اینگونه آگهی های تصویری در صفحات وب هستیم که توانسته است رضایتمندی میزان قابل توجهی از کاربران ، تبلیغ دهندگان ، مدیران وب سایت ها از  ساختار کلی اینگونه بنر ها که جایگزین بسیار مناسبی برای بنر های فلش بود که به فراموشی سپرده شدند را جلب کند و یکی از دلایل مهم توجه بیشتر به تبلیغات گیف ، سادگی ، زیبا و خلاقیت در آن است .

 

محدودیت های بنر گیف چه مواردی است ؟

جدا از میزان محبوبیت بالای این فرمت آگهی اگه در بالا اشاره ای خلاصه به این موارد داشته ایم ، همواره محدودیت هایی وجود دارد که این محدودیت ها باعث برخی تغییرات در ایده سازی و نو آوری در طرح می شود  ، اما همیشه محدودیت باعث شکست نوشت ، بلکه در صورتی که از یک استاندارد منعطف و اصولی در طراحی بهره مند شویم ، مشکلات را تا حد زیادی کاهش داده و بلکه تبلیغات شما با افزایش فروش بیشتر همراه می شود .

حجم بنر :

بر خلاف Banner فلش که شما شاهد جذاب ترین افکت ها ، حرکات موشن در آن بودید و در نهایت با خروجی نسبتا کم شاهد حجمی تنها ۶۰ تا ۱۰۰ کیلوبایت بودید و یکی از دلایل درخشش این فرمت ( swf  ) این موضوع بشمار میرفت . اما بنا به دلایل مختلف این مورد در Banner گیف کاملا متفاوت است . بطوری که باید کاملا بهینه شده از خدمات و متن های خود استفاده کنید ، چرا که هرچه تعداد متن های افزایش پیدا کند به همراه آن اسلاید های شما بیشتر می شود و در پی آن تعداد فریم ها و در نهایت حجم طراحی بنر گیف شما از محدودیت های موجود و استاندارد هایی که برای آن تحت وب در نظر گرفته شده است ، گذشته و همین موضوع سبب عدم نمایش آن توسط مدیران وب سایت در صفحات اینترنتی می گردد . به همین دلیل حجم یا مقدار ذخیره خروجی بسیار مهم بوده و می بایست به آن توجه ویژه ای داشت .

تصاویر و نقش آن ها در بنر GIF :

تصاویر اهمیت زیادی در تبلیغات دارند ، اما کدام تبلیغات ، چه جایگاهی ، چه مخاطبی و چه نوع تبلیغی مواردی هستند که باید به آن ها توجه کرد ، به این دلیل که هر کدام دارای خصوصیت های مختص به خود هستند و نمی توان آن را با هم به مقایسه قرار دارد ، هر کدام از یک ویژگی ، یک استاندرد و اصول خود پیروی می کند و عموما طراحان حرفه ای بر این استاندارد ها واقف بوده و همواره در تلاش برای رسیدن به یک زیبا منحصر به فرد و رعایت استاندارد ها هستند . در طراحی بنر تبلیغاتی با فرمت گیف همانطور که در نمونه های اینترنتی مشاهده میکنید به جای استفاده از تصاویر طبیعی و مینیمال ، از آیکون های فلت و تخت استفاده می شود و استفاده از المان هایی با این ساختار تاثیر بسزایی در افزایش جذابیت و کیفیت طرح شما خواهد داشت و همچنین سبب کاهش چشمگیر حجم خروجی BANNER  شما می شود .

نتیجه گیری :

دو موردی که در بالا به آن اشاره کردیم ، تنها دو مورد آشکار است . در BANNER GIF ، نکاتی وجود دارد که تنها طراح بنر به آن واقف است و رعایت تعدادی از نکات در کنار یکدیگر به استاندارد بودن یک طرح کمک می کند تا در نتیجه شما با یک طرح جذاب و تاثیر گذار و استاندارد خواهید بود .

انتهای مطلب .

اختصاصی رضاگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *