طراحی بنر
نقش لوگو در طراحی ست اداری
نقش لوگو در طراحی ست اداری
بهمن ۱۴, ۱۳۹۵
این همان لوگوی فوق پیشرفته است
این همان لوگوی فوق پیشرفته است
بهمن ۱۷, ۱۳۹۵

مراحل طراحی لوگو از نگاه تصویر

مراحل طراحی لوگو

مراحل طراحی لوگو

مراحل طراحی لوگو ، وقتی برای داشتن یک آرم تجاری یا طراحی لوگو به تکاپو می افتیم ، حال طراح لوگو شما باشید یا یک فرد متخصص در این مورد این موضوع تفاوت زیادی نمی کند . بلکه شاید عمده اختلاف در بحث ایده پردازی و اصول و قوائد طراحی لوگو باشد . اما در کل یک ساختار اصلی برای اینکار وجود دارد و همه ی ما معمولا از این روش به خلق یک هویت بصری می رسیم .

بر خلاف مواردی مثل طراحی بنر و طراحی کارت ویزیت و یا حتی ( بروشور و کاتالوگ ) و … برای طراحی کردن یک Logo دقت چند برابری نیاز است . که بتوانیم از نقطه شروع تشکیل یک نماد تا پایان برنامه ریزی داشته باشیم . اینطور نیست شما قبل نقش اصلی و رسیدن به نقطه منطقی از آرم به کارهای گرافیکی آن بپردازید .

مراحل طراحی لوگو اختصاصی

برای شروع به طراحی لوگو ، باید ایده پردازی کنید ، ایده را خلق یا ایجاد کنید . روی کاغذ برای خود بارها و بارها پیاده کنید . حتی از مواردی خنده دار و مبتدی در ذهن خود هم گذر نکنید و آن به هر نحوی رو کاغذ بکشید . اغلب ساده ترین ایده ها برترین و ماندگارترین ایده ها می شوند .

طرح های مختلفی را تست کنید و تک تک روی آن فکر کنید . از دید دیگران به طرح نگاه کنید و  تا جای ممکن بررسی و نواقص آن را رفع کنید . اتود های مختلفی بزنید تا ذهنتان بازتر و ایده های جدیدتری به شما بدهد و به هیچ عنوان در ایده پزداری عجله نداشته باشید ، خیلی اوقات شاید اصلا فکر شما آماده ی اینکار نباشد و قطعا زمان خود بیهوده با اینکار هدر میدهید .

کپی نکنید اما از ایده های لوگو بهره مند شوید

این باور بسیار غلط که خارجی ها کپی نمیکنند و همه چیزشان انحصاری ست . هیچ ایرادی وجود ندارد که شما به طرح های خارجی نگاه کنید و از آن ها برای پخته شدن ایده خود بهره بگیرید . با اینکار نه تنها حق کپی را نقض نکردید بلکه تنها ذهن خود در شرایطی بسته . باز کردید . اینکار کمک خوبی برای ساخت یک لوگو ی خوب و اختصاصی می کند .

برای رسیدن به طراحی لوگو استاندارد این مراحل توصیه می شود

نوشیدن یک فنجان چای ایرانی ، آماده کردن ذهن برای شروع یک رقابت ، کشیدن یک ایده خوب روی کاغذ ، صرف زمان برای پختگی بیشتر طرح ، اجرا اتود به صورت دیجیتال و اعمال عناصر گرافیکی به طرح از مراحلی ست که ما به شما پیشنهاد میکنیم . برای درک بهتر موضوع به تصویر زیر نگاهی بیاندازید .

مراحل طراحی آرم و لوگو

مراحل طراحی آرم و لوگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه