طراحی بنر
ترفندهای ضروری ویرایش و بهبود عکس در طراحی بروشور
ترفندهای ضروری ویرایش و بهبود عکس در طراحی بروشور
شهریور ۲۹, ۱۳۹۵
طراحی کاتالوگ موفق
ایجاد یک طراحی کاتالوگ موفق
مهر ۳, ۱۳۹۵

موضوعات داغ و کلیدی در طراحی لوگو یا آرم تجاری

موضوعات داغ و کلیدی در طراحی لوگو یا آرم تجاری

موضوعات داغ و کلیدی در طراحی لوگو یا آرم تجاری

روند تغییر در طراحی لوگو ها امروزه بیش از پیش سرعت بیشتری پیدا کرده است ، این روند حتی می توان آن را سریعتر از تغییر مد در لباس دانست ! .

در راسته مقالات طراحی لوگو ، و با توجه حجم بالای این مطلب ، مقاله فوق در چند بخش تقدیم شما خواهد شد .

موضوعات داغ و کلیدی در طراحی لوگو یا آرم تجاری

امروزه روز داشتن یک آرم مناسب برای کسب و کار جزو موارد الزامی به حساب می آید . داشتن یک لوگو تجاری می تواند از جهتی باعث افتخار یا خدایی نکرده جزو دسته طراحی لوگو های منسوخ شده حساب شود . از آنجایی که آرم شرکت صدایی رسا از برند و نام تجاری شما محسوب می شود و به طور مستقیم با مشتریان و مخاطبان سر و کار دارد قطعا می بایست حامل پیام به مخاطب از طریق ساده ترین راه های بصری باشد و از این رو حفظ دقیق موارد و نکات مهم در طراحی لوگو جزو ضروریات طراحی می باشد .

با این حال ، مشکل یا سوال اینجاست که آیا با این صنعت متزلزل و طاقت فرسا ، رقابت در کسب و کار های مختلف و … آیا یک طرح لوگو به اندازه کافی می تواند انعطاف پذیر و نشانه مناسبی از یک برند تجاری باشد یا خیر ! . در ادامه شما را با انواع روش هایی که در شاکله ی طراحی آرم تاثیر پذیر هستند آشنا خواهیم کرد.

 

لوگو های فلت 

این سبک جزو مدرن ترین و بروزترین سبک های طراحی لوگو در حال حاضر می باشد ، اکثر شرکت ها بزرگ و کوچک روند طراحی آرم خود به سمت فلت یا تخت هدایت کرده اند ، برخی از مارک و برند ها مانند Netflix ، مایکروسافت ، گوگل ، IHOP و … از بعد ( ۳D )  در لوگو خارج و به سبک فلت ( ۲D ) تبدیل شده اند . زیباشناسی ساده تنها دلیل برای محبوبیت سبک طرح های فلت نیست . سادگی مطلق به آن اجازه می دهد تا بتوان آن را در مقیاس و اندازه ، در هر پلتفورم نمایشی به خوبی به نمایش در آید .

موضوعات داغ و فوق کلیدی در طراحی لوگو

موضوعات داغ و کلیدی در طراحی لوگو

 

 آرم محبوب تخت ، با میزان هیچان و جذابیت بالا توانسته جزو محبوبیت رده طراحی در چند سال اخیر قرار گیرد که موضوع در طرح های دیگر مانند ، طراحی کاتالوگ ، طراحی بروشور ، طراحی بنر و طراحی کارت ویزیت و … حس شود .

فضای منفی در لوگو

در حالی که استفاده و ایجاد فضای خالی و سفید به دنیا آماده در سال ۲۰۱۶ نیست ، اما برخی حرکات و بازی با ایجاد فضای سفید ( منفی ) طراحی لوگو به صورت کاملا ابتکاری می باشد و ترکیب آن در طرح به عنوان مفهوم و پیام های پنهان در طراحی آرم استفاده می شود . فضاهای منفی در طراحی لوگو کمک میکند تا به مجموعه ای از هماهنگی و ایجاد تعادل بین عناصر مورد استفاده قرار گیرد که این موضوع به ویژه در آرم یا نشان از ویژگی های مجموعه ای از انواع اشکال با ارزش تر است .

طراحی لوگو

طراحی لوگو

پایان بخش اول .

1 دیدگاه

  1. محمد گفت:

    مقاله ای مفید و بسیار کاربردی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه