طراحی بنر
نگاه متفاوت به بنرهای تبلیغاتی دیجیاتو
نگاه متفاوت به بنرهای تبلیغاتی دیجیاتو
شهریور ۱۱, ۱۳۹۶
سایز کاور اهنگ
سایز کاور اهنگ چند پیکسل است ؟
شهریور ۱۴, ۱۳۹۶

هدر سایت چیست ؟

هدر سایت چیست

هدر سایت چیست

هدر سایت در زبانی ساده به تصویری که در ابتدا یک صفحه ی شخصی ، فروشگاهی ، شرکتی و … قرار میگیرد header میگویند . اگر چه نام های دیگری هم برای آن وجود دارد ، همچون : طراحی بنر سایت ( البته استفاده از این واژه و نام برای هدر کاملا غیر معقول و غیر منطقی ست ، چرا که بنر موضوع و هدف جداگانه ای دنبال می کند ) ، سرصفحه ، تصاویر اسلاید ( این نام هم دارای ویژگی های خاص خود می باشد که به آن در ادامه میپردازیم ) .

هدر سایت چیست

هدر سایت چیست

هدر سایت چیست ؟

به طور کلی ، طراحی هدر سایت باید دارای ویژگی هایی باشد و هدف خاصی را دنبال کند ، از انجایی که این تصویر به عنوان اولین تصویر یا تصاویر در صفحه مورد استفاده قرار میگیرد ، می بایست درون خود مفاهیمی داشته و آن را با استفاده از تصویر و متون به مخاطب ، کاربر و بیننده ای که قصد مشاهده وب سایت شما را دارد انتقال دهد .

ویژگی های یک هدر سایت مناسب :

  • شلوغ نبوده و به دور از هرگونه استفاده بی رویه از متون باشد . بلکه باید کاملا هدفمند و به دور دقیق از متن ها و شعارهای خود در تصویر هدر استفاده شود .
  • از سایز یا ابعاد استاندارد استفاده شود بطوری که کاربر در هر پلتفرمی که تصویر را مشاهده می کند ، همچنان تصویر برای آن خوانا ، قابل درک و جذاب باشد .
  • به طراحی گرافیک هدر اهمیت دهید ، اینکه تصویر ابتدایی وب سایت شما از یک گرافیک مناسب ، جذاب و موثر برخوردار باشد . میتواند نقش مهمی را در ادامه بررسی و خواندن صفحه اینترنتی شما برای کاربر داشته باشد و کاربر را برای ادامه و مشاهده دیگر صفحات شما ترقیب کند .

نقش مهم تصویر هدر :

هدر شاید بیش از هر مسئله و آیتم دیگری پس از ورود کاربر به سایت شما دارای اهمیت و جایگاه خاصی می باشد . بدلیل اینکه شما از طریق header  میخواهید کاربران از محتوای صفحه با خبر سازید .

بطور مثال هنگامی که یک وب سایت با موضوع پوشاک داشته باشید ، طبیعاتا می بایست از یک تصویر گرافیکی ساده یا پیچیده مرتبط با موضوع پوشاک استفاده و بیننده را از محتوا صفحه با خبر سازید . در غیر اینصورت بیننده وقتی با تصویر مطلوب و با کیفیت و مرتبط با چیزی به دنبال آن بوده مواجه نشود ، در نگاه اول تاثیر منفی روی آن گذاشته و حتی این امکان وجود دارد که در همان ابتدا صفحه اینترنتی بسته یا حذف کند .

تفاوت بین واژه هدر ، بنر ، اسلاید در چیست ؟

اسلایدر :

اسلایدر به طور پیش فرض یک حالت نمایشی می باشد ، که در مدل های مختلف و با توجه به نوع کد نویسی به نمایش تصاویری که در اختیارش قرار می دهیم در صفحات وب می پردازند . تعداد نمایش آن نامحدود بوده و به دلخواه شما تعیین می شود . فقط کافی تصاویر را به اسلایدر انتقال داده و آن را در محلی معین به نمایش در آورید .

بنر :

طراحی بنر کاملا متفاوت از طراحی هدر بوده . بنر جنبه ی تبلیغاتی داشته و در جایی که واژه ای به نام هدر سایت وجود دارد و وظیفه ی آن مشخص شده است این کلمه برای آن بی معنی است . چرا که طراحی بنر برای تبلیغات ثابت که برای معرفی خدمات ، فروش محصول و … در قسمت های دیگر مورد استفاده قرار میگیرد و جایگاهی در سر صفحه یا اسلاید ها ندارد . البته که در هدر ها هم می توان به معرفی محصول یا معرفی خدمات پرداخت شود.

نمونه بنر  |  نمونه هدر

انتهای مطلب.

اختصاصی رضاگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه