طراحی بنر
پیش به سوی تبلیغات بنری عیدانه 96
پیش به سوی تبلیغات بنری عیدانه ۹۶
اسفند ۸, ۱۳۹۵
رنگ در طراحی لوگو
شفافیت، تایپوگرافی و رنگ در طراحی لوگو
اسفند ۱۹, ۱۳۹۵

۸ لوگوی SaaS که در همه زمان ها متمایز خواهند بود

8 لوگوی saas

8 لوگوی saas

۸ لوگوی saas بخش اول ، اگر  از شما بخواهم چشم خود را ببندید و در مورد برندهای مشهور و بزرگی همچون نایک، آدیداس، اپل یا سایر برندهای دیگر فکر کنید، به احتمال زیاد اولین چیزی که به ذهنتان می رسد تصویر بصری از لوگو ی آن هاست. این تصاویر بی ادعا که بر روی محصولات ، در وب سایت، بیلبوردها و تبلیغات سرتاسر جهان قرار می گیرند بیشتر از آن چیزی که در نگاه اول به نظر می رسند قدرتمند هستند. ما می توانیم با میراث خوبی که از نشانه ها و لوگو ها در طول هزاران سال داشته ایم به این موضوع فکر کنیم که چرا لوگو ها و ارم ها در فرهنگ کشورهای مختلف به صورت عمیق حک شده است. ۲۰۱۷ سالی است که در آن شرکت های SaaS واقعا کنترل بازار را در دست خواهند گرفت. به همین خاطر بهتر است نگاهی به برخی از پلتفرم های برتر SaaS بیندازیم و ببینیم چه چیزی باعث می شود لوگوی این شرکت ها در اکوسیستم در حال رشد و تغییر SaaS مرتبط باقی بماند.

۸ لوگوی SaaS 

طراحی اسکیومورفیک :

سامسارا(Samsara) و Datadog طراحی اسکیومورفیک را برای لوگو های خود انتخاب کرده اند. این نوع طراحی به وضوح، اشیای دنیای واقعی را به تصویر می کشد. برخی از افراد ممکن است بر این باور باشند که  چنین شرکت هایی بر خلاف جریان آب حرکت می کنند. اینستاگرام و مرورگر سفری لوگو های مسطح تر و غیر واقعی تری را به جای  طرح های اسکیومورفیک خود انتخاب کرده اند. اما ما  چنین طرح هایی را دوست داریم. در حقیقت، دنبال نکردن جمعیت و همگام نشدن با جریان آب می تواند شما را متمایز سازد. سامسارا در سال ۲۰۱۵ بنیان گذاری شد و در فضای سنسورها کار خود را آغاز نمود . این شرکت بر روی تولید راه حل های نرم افزای مبتنی بر ابر تمرکز دارد. لوگو ی ساده سامسارا که جغد تمبر مانندی است بر روی بک گراند سفید رنگ خودنمایی می کند. در بیشتر فرهنگ ها جغد مظهر  حکمت  است. در برخی از فرهنگ ها نیز جغد نشان دهنده مرگ است البته ما از این گزینه عبور می کنیم.

طراحی لوگو سامسارا

طراحی لوگو سامسارا

این لوگو با ترکیبی از نام سامسارا که  در زبان سانسکریت به معنای چرخه ابدی زندگی و تولد دوباره است، توانسته است قدرت این نام تجاری را به خوبی نشان دهد. Datadog که به عنوان یکی از ۱۰ شرکت برتر و در حال رشد در ایالت متحده آمریکا رتبه بندی شده است از لوگوی جذاب تر و زیباتری استفاده کرده است. طراحی اسکیومورفیکاین شرکت  یک سگ مشتاق را نشان می دهد. بر خلاف طرح تک رنگ شرکت سامسارا، این لوگو در یک رنگ بنفش نرم نشان داده شده است. همانطور که می دانید رنگ بنفش بیشتر برای محصولات مجلل و وفاداری مورد استفاده قرار می‌گیرد.  به کار بردن رنگ بنفش چه عمدی باشد و چه یک طرح نامشخص، باز هم باعث شده است این بخش از طرح در میان رنگ آبی و قرمز متمایز گردد.

پایان بخش اول .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *