طراحی بنر
آموزش ساخت متن طلایی در فتوشاپ
آموزش ساخت متن طلایی در فتوشاپ
آبان ۱۶, ۱۳۹۶
تبلیغات بنری ممنوع
چه مواردی در تبلیغات بنری ممنوع است !
آذر ۲۰, ۱۳۹۶

معنی یک دکور خوب در بنر چیست !

معنی یک دکور خوب در بنر چیست !

معنی یک دکور خوب در بنر چیست !

در پست های گذشته در ارتباط موضوعات متعددی که به طراحی بنر وصل می شدند صحبت کرده ایم . امروز میخواهیم در مورد یک موضوع مهم دیگر صحبت کنیم . اینکه واژه * دکور * در یک تبلیغ تا چه میزان حائز اهمیت است . آیا چنین واژه ای در یک بنر تبلیغاتی کاربرد دارد یا خیر .

به زبان ساده ، هر آنچه که شما در کادر مربع و مستطیل یک تبلیغ اینترنتی مشاهده می کنید ، متشکل از ایده و خلاقیت در ترکیب مناسب یک طراح دارد . به طوری که یک طراح گرافیک با توجه به ذهن خلاق خود و عوامل موثر استاندارد بودن طرح ، تلاش میکند یک ترکیب ایده آل و جذابی را برای مخاطب به تصویر بکشد .

این ترکیب سازی به اصول و قوائد مختلفی بستگی دارد . مثلا ایده یا ترکیبی که در یک Banner با ابعاد چند متر طول و در چند متر عرض انجام می دهید نمیتوان با یک طرح کوچک چند پیکسلی به مقایسه گذاشت ، هر کدام در شرایط مختلف و ترکیب مختلفی را ایجاب می کند ، که طبیعی ست که طراحان گرافیک به خوبی به این موضوع واقف هستند .

دکور خوب در بنر

قبل از هر چیز باید بدانید که داشتن یک دکور و یا ترکیب مناسب تاثیر بسیار زیادی بر روی شمای کلی طرح و جذابیت خروجی نهایی می گذارد و به همین دلیل است که همواره توصیه می شود تمرکز بیشتر طراحان گرافیک قبل از هر مرحله ای دیگر بروی تم اولیه طرح گرافیکی مورد نظر باشد .

بنر بین پست

عوامل موثر در ایده پردازی اولیه :

  1. انتخاب سایز
  2. آگاهی کامل از محدودیت های نمایشی ( حجم ، خط قرمز های اجتماعی و قانونی و … )
  3. شناخت کامل از موضوع طرح و درک صحیح از مخاطبان هدف
  4. اطلاعات پایه متنی
  5. خلاقیت

مواردی در بالا به آن اشاره داشتیم تاثیر مستقیم و غیر مستقیم بر روی ایده ی اولیه برای اجرای یک ترکیب مناسب دارد .

در نظر داشته باشید * خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج * ، در طراحی ، دقت و خلاقیت شاخصه مهم برای جذابیت و ماندگاری بیشتر است و در صورتی که توجه خاصی به دکور یا ترکیب اولیه یک Design  نداشته باشید تاثیر به شدت منفی در خروجی نهایی شما می گذارد .

این مساله خصوصا در طراحی بنر گیف به شدت موثر است ، اگر در تبلیغات متحرک از پایه ترکیب مناسب و خوبی نداتشه باشید در انتهای کار با یک بنر بی روح و بدون جذابیت مواجه هستید که در تبلیغات هیچ استقبالی از جانب کاربران اینترنتی را شاهد نخواهید بود .

انتهای مطلب .

رضاگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه