طراحی بنر
آموزش ایجاد سند در فتوشاپ
آموزش ایجاد سند در فتوشاپ
آذر ۱۸, ۱۳۹۷
آموزش ابزار lasso در فتوشاپ
آموزش ابزار lasso در فتوشاپ
دی ۴, ۱۳۹۷

آموزش ابزار clone stamp tool

آموزش ابزار clone stamp tool

آموزش ابزار clone stamp tool

آموزش ابزار clone stamp tool

در طراحی گرافیک شما برای اینکه بتوانید از کل توان یک ویرایشگر تصویر مانند فتوشاپ بهره مند شوید ، حداقل باید ۶۰ تا ۷۰ درصد ابزارهای آن را بخوبی بشناسید ، هر چه بیشتر یاد بگیرید به سود شما خواهد بود و اگر شما این ابزار ها را به خوبی فراگیرید ، طبیعی است که ویرایشی نخواهد بود که شما نتوانید در تصاویر انجام دهید .

امروز برای شما در ادامه آموزش فتوشاپ ، می خواهیم شما را با ابزار کلون استمپ در فتوشاپ و پترن استمپ در فتوشاپ آشنا کنیم .

اگر میخواهید قسمتی از تصویر را به قسمتی دیگر هدایت کنید یا به نوعی عمل کپی را انجام دهید ، این دو ابزار برای این کار جزو مفید ترین ها و پر استفاده ترین ها در این حوزه هستند و می توانند برای انجام این کار به خوبی به شما کمک کنند .

برای مثال اگر قسمتی تصویر شما خالی بوده و می توانید به قسمتی مشابه آن را پر کنید و به طراحی خود جذابیت بیشتری دهید ، این ابزار می تواند برای شما نقش خوبی ایفا کند .

صفحات پربازدید :  طراحی بنر  |  آموزشگاه گرافیک   | طرح لایه باز

هنگامی که شما ابزار clone stamp tool را در نرم افزار به اجرا در می آورید قسمتی از تنظیمات مختص ابزار انتخاب شده برای شما فعال می شود . بخشی از این ابزار در سمت راست و بخشی دیگر در نوار ابزار بالا ورک اسپیس شما به نمایش در می آید که می توانید به صورت دلخواه نسبت به تنظیمات آن را ویرایش کنید .

از جمله ی این تنظیمات می توان به تعیین زاویه ی کپی و همچنین انتخاب نوع براش خود اشاره داشته باشیم .

ابزار pattern stamp tool در فتوشاپ

ابزار مهر الگو زن در فتوشاپ یا همان پترن استمپ ، به شکل دیگری عمل کپی را انجام می دهد و آن هم بر اساس پترن می باشد ، به طور خلاصه پترن ها الگوهای پیکسلی تصویری هستند که بیشتر برای ایجاد و ساخت پس زمینه های متنوع مورد استفاده قرار میگیرد . نه تنها در امر پس زمینه سازی ، بلکه برای تحول در نقش نمایش یک متن ، شکل و … هم می تواند زیبایی بیشتری در طرح شما ایجاد کند .

ما در ویدیوی فوق به نکات کلیدی این ابزار در زمان تقریبی ۸ دقیقه اشاره کرده ایم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *