طراحی بنر
بنر تبلیغاتی جاباما
تبلیغات اینترنتی جاباما و ویژگی های آن
فروردین ۲, ۱۳۹۸
تفاوت بنر اسپرت با مدل کت شلواری !
فروردین ۲, ۱۳۹۸

فونت فارسی مناسب برای تبلیغات بنری

فونت طراحی بنر

فونت طراحی بنر

فونت طراحی بنر

اینکه انتخاب فونت در طراحی بنر تا چه حد برای یک بنر خلاق و جذاب میتواند اثر بخش و موثر باشد را باید بسپاریم به ادامه این مطلب ، در راستای مقالات طراحی بنر رضاگراف امروز میخواهیم کمی درباره فونت هایی که در banner  بکار گرفته می شود و قالبا اکثر طراحانی که در این زمینه فعالیت میکنند و برای انتخاب فونت با یک چالش مواجه هستند بپردازیم . شاید کم دقتی در انتخاب یک فونت فارسی مناسب برای یک طرح سخت تر ساخت آن طرح نباشد ، اما عدم توجه به آن در banner شما قطعا میتواند شکست برزگی را برای تبلیغات شما به همراه داشته باشد .

فونت فارسی برای طراحی بنر

فونت فارسی برای طراحی بنر

در مطالبی که در اختیار شما قرار گرفته است ، برای بهبود روند پیشرفت و هرچه بهتر شدن تبلیغات اینترنتی به نکات متعددی اشاره داشته ایم ، از ابعاد استاندارد یک آگهی اینترنتی تا رنگ ها و شعارهای تبلیغاتی منتخب که میتواند در جای خود و استفاده دقیق یک تحول بزرگی را برای تبلیغ تصویری شما در اینترنت ایجاد کند . اما شاید نکته ای که باید به آن در کنار سایر موارد توجه دو چندانی شود ، انتخاب یک فونت فارسی مناسب برای طراحی Banner  می باشد .

فونت های فارسی زیادی وجود دارند که برای طراحی های جذاب و خلاقانه بسیار مناسب هستند که این دسته از فونت ها به صورت رایگان در اختیار طراحان و دیگر افراد قرار میگیرد . از رایج ترین فونت فارسی موجود باید Font های سری  B و mj و iran  و … اشاره کرد .

دقت و توجه ویژه در انتخاب :

نکته ای قابل توجه برای اکثر افرادی که در انتخاب فونت هستند ! آیا تمام این Font ها برای طراحی banner  مناسب هستند ؟ ، خیر .

به این دلیل که هر طرح با توجه به استاندارد ها و قوائد خود دیزاین بر روی آن انجام می شود ، به هیچ عنوان نمی توانید در صنعت طراحی به صورت یکنواخت و بر یک اساس ایده پردازی را انجام داد ، یکی از مواردی که جذابیت طرح ها را بیشتر می کند ، این متمایز بودن است . باید توجه داشت که بنر ، از طرح های دیگری مانند کاتالوگ ، بروشور ، کارت ویزیت و … متفاوت بوده و حتی عکس آن هم به همین صورت بوده و نمیتوان در فونت هایی که به طور مثال در کارت ویزیت استفاده می کنید ، در banner  استفاده کنید .

  • در این بین استثناعاتی وجود دارد ، که برخی فونت ها قابلیت هم استفاده در بنـــــر را دارند و هم سایر طرح های گرافیکی .

البته که فونت تنها در بنر سایت موثر نیست ، بلکه اگر استفاده صحیحی از آن شود میتوانید در طراحی کارت ویزیت یا طراحی کاتالوگ  و بروشور و دیگر طرح هایی مانند طراحی هدر و … از آن بهره بگیرید .

انتخاب فونت :

در زیر برای شما مثالی را در قالب یک تبلیغ اینترنتی قرار داده ایم ، که اگر به آن توجه کنید ، شاید به انتخاب اشتباه فونت در آن پی خواهیم برد که انتخاب غلط تاثیر زیادی بر روی کاهش کیفیت و جذابیت طرح داشته است . کافی است در بین فونت های متنوع و جذاب فارسی به صورت هوشمندانه تری انتخاب را انجام و تاثیر مثبت آن را در خروجی و بازخورد کاربران مشاهده کنیم .

 

انتهای مطلب .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه