طراحی بنر
آموزش ابزار clone stamp tool
آموزش ابزار clone stamp tool
آذر ۲۵, ۱۳۹۷
آشنایی با محیط فتوشاپ
آشنایی با نرم افزار فتوشاپ | آشنایی با نکات مهم در محیط نرم افزار فتوشاپ – ادیت تصاویر
دی ۸, ۱۳۹۷

آموزش ابزار lasso در فتوشاپ

آموزش ابزار lasso در فتوشاپ

آموزش ابزار lasso در فتوشاپ

آموزش ابزار lasso در فتوشاپ

شاید تا به حال برای شما هم پیش آمده باشد که تمایل داشته باشید قسمتی از یک تصویر را برش داده و به محل دیگری از تصویر انتقال دهید یا به طور کلی تمایل دارید تصویر شخصی را از یک عکس به یک عکس دیگر که در محلی دیگر تصویر برداری شده است جا به جا و یا انتقال کنید . خب ابزار کمند در فتوشاپ یا همان lasso به صورت تخصصی این امر را برای شما فراهم می سازد ، چه بسا که این ابزار به میزانی در بین کاربران پر کاربرد و پر استفاده بوده که در بسیاری از ویرایشات تصاویر به عنوان یکی از اصلی ترین ابزار های ویرایش تصاویر به حساب می آید . با این ابزار lasso به همراه دو ابزار magnetic lasso و polygonal lasso به صورت تخصصی اینکار را برای شما انجام میدهد که ما در این آموزش ویدیویی این ابزار ها را به شما آموزش می دهیم . اما نکته ای که در ارتباط با این سه ابزار وجود دارد این است که هیچکدام به صورت کامل عمل نمی کند و هرکدام یک شرایط خاص ویرایش در تصویر به امر انتخاب یا سلکت کردن کمک می کند .

ابزار lasso به گونه ای عمل میکند که شما باانتخاب این ابزار و یک کلیک در نقطه شروع سلکت ، کافی است موس خود را به جهت ها و مسیر هایی که مد نظر شماست حرکت دهید و در انتها نقطه شروع و پایان انتخاب خود را به یکدیگر متصل کنید ، با این کار به طور خودکار عمل انتخاب یا سلکت انجام می شود . اما یکی از بزرگترین معایبی که در این ابزار دیده می شود ، عمل دقت بالای آن است که نمی توان از lasso در طرح های حساس و مهم برای برش از آن استفاده نمود .

 

صفحات پر بازدید :  طراحی بنر   |  طرح لایه باز   |   آموزش فتوشاپ

 

آموزش ابزار polygonal lasso در فتوشاپ

ابزار polygonal روشی دیگر از نوع انتخاب یا سکلت می باشد ، اما با شیوه ای متفاوت از lasso ، اگر به بخاطر داشته باشید در lasso شما می بایست با کلیک بر روی نقطه شروع و تا انتها موس را به سمت جهتی تمایل داشتید انتخاب صورت گیرد هدایت می کردید و در انتها به سلکت دقیقی دست پیدا نمی کردید ، اما این مساله در polygonal lasso کاملا متفاوت است ، این ابزار به شیوه ای عمل می کند که تنها با کلیک و نقطه گذاری شما عمل انتخاب را انجام می دهد و انتخابی خارج از انتخاب شما صورت نمیگیرد ، به این شکل که شما می بایست مسیر سلکت را به صورت دستی و با کلیک کردن بر روی مسیر مورد انتخاب نقطه گذاری کنید ، این روش به نظر روشی بهتر از روش قبل به حساب می آید ، به طوری که می توانید به صورت دقیق عمل سلکت یا انتخاب خود را صورت دهید ، اما طبیعی است که استفاده از این روش زمان بیشتری را از شما میگیرد .

ابزار magnetic lasso

ابزار کمند مغناطیسی در فتوشاپ از روش ابزار های lasso و سلکت کردن می باشد ، این ابزار به حالتی دیگر و با روشی متفاوت تر از دو ابزار دیگر انتخاب را صورت می دهد ، انتخاب و قابلیت سلکت با این ابزار به شیوه ای می باشد که به صورت خودکار و اتوماتیک وار عمل نقطه گذاری انجام می شود . شما صرفا نقشی که در انجام این کار دارید این است که مسیر را به ابزار نشان دهید ! ، یعنی کافی است شما موس را در مسیر به حرکت در آورید و به خودکار ابزار وظیفه خود را انجام می دهد ، البته استفاده از این ابزار با تنظیماتت پیش فرض شاید زیاد برای شما راضی کننده به نظر نرسد ، اما برخی تنظیماتی که نرم افزار فتوشاپ در اختیار شما قرار داده است و ما به مهم ترین آن ها در ویدیوی آموزشی پرداختیم می توانید به نحوی بهتر و حرفه ای تر از ابزار فوق استفاده نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *