طراحی بنر
آموزش ابزار hand در فتوشاپ
آموزش ابزار hand در فتوشاپ
آذر ۱۷, ۱۳۹۷
آموزش ابزار clone stamp tool
آموزش ابزار clone stamp tool
آذر ۲۵, ۱۳۹۷

آموزش ایجاد سند در فتوشاپ

آموزش ایجاد سند در فتوشاپ

آموزش ایجاد سند در فتوشاپ

آموزش ایجاد سند در فتوشاپ

همانطور که می دانید نرم افزار فتوشاپ به صورت تخصصی در حوزه ویرایشات تصاویر و خلق طرح های جذاب تبحر دارد ، همین مساله باعث جذب بسیاری از هنر دوستان شده تا یادگیری این نرم افزار قدرتمند در این حوزه پیگیری کنند .

در فتوشاپ برای اینکه شما بتوانید از قابلیت های ویرایشی به خوبی استفاده کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که لازم فعال سازی یا آماده به کار شدن ابزار ها ، فیلتر و تنظیمات منوط به ایجاد یک سند جدید در نرم افزار می باشد ، در غیر اینصورت هیچکدام از مواردی به که ذکر کرده ایم قابل استفاده نخواهد بود .

پنجره new در فتوشاپ

ایجاد یک سند یا پنجره جدید در فتوشاپ این قابلیت را برای شما فراهم می سازد تا بتوانید مراحل ساخت عناصر سازی گرافیکی و ایجاد و ویرایش تصاویر خود را انجام دهید . عموما هنگامی که یک سند جدید ایجاد می کنید با یک صفحه سفید مواجه می شوید ( البته این رنگ قابل تغییر است ) ، فتوشاپ سند جدید را به عنوان یک پنجره ی جدید و دارای لایه شناخته و در اختیار شما قرار می دهد . از این پس شما می تواند در سند جدیدی که ایجاد کرده اید ، نسبت به طراحی خود و افزودن متون ، تصاویر ، عناصر گرافیکی و سایر مواردی که برای ایجاد یک طرح جذاب نیاز است اقدام کنید .

اگر میخواهید هرچه سریعتر این آموزش را دنبال کنید کافی است در ۱۰ دقیقه با ویدیو زیر با ما همراه شوید .

ایجاد فایل جدید در فتوشاپ

اما نکته ای که وجود دارد در هنگام ایجاد سند جدید است ، هنگامی که شما کلید میانبر روی کیبورد ( ctrl+n  ) را به صورت همزمان فشار می دهید . بخش ایجاد سند جدید یا new document photoshop  برای شما به نمایش در می آید .

تنظیمات صفحه جدید در فتوشاپ

صفحه ی به نمایش در آمده ( کلید ctrl+n ) در اصل بخش ایجاد و تنظیمات سندی است که شما نیاز دارید تا آن را برای طراحی خود ایجاد کنید . در این صفحه تنظیمات مختلفی وجود که فتوشاپ برخی از عمده موارد مورد نیاز را دسترسی آسان کاربر به صورت پیشفرض در اختیار شما قرار میدهد .

فتوشاپ در نسخه های قدیمی تر خود هم این تنظیمات پیشفرض را در اختیار ما می گذاشت اما تفاوت  در نسخه قدیمی تر ( ۲۰۱۶ – ۲۰۱۵ – ۲۰۱۴ به قبل ) نسبت به نسخه ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به بعد در تنظیمات پیشرفته تر و استفاده ابعاد پیشفرض بیشتر است .

جدا از اینکه کمی صفحه تنظیمات بروز تر شده و از لندینگ گرافیکی جذاب تری برخوردار شده است . بخش تنظیمات گزینه های بیشتری را در اختیار ما گذاشته تا برای رسیدن به ابعاد مختلف و نتیجه های مختلف زمان کمتری صرف کنیم .

از مهمترین ویژگی های صفحه تنظیمات سند باید به دسته بندی های سایز در حوزه های مختلف اشاره داشته باشیم .

مواردی همچون ابعاد پیشفرض برای موضوعات : فیلم و ویدیو ، پوستر ها ، نقاشی ها ، پلتفرم های هوشمند موبایل و تبلت ها ، پرینت های استاندارد a4 ,a3 a2,a1 و … از جمله پیش فرض هایی است که فتوشاپ در تنظیمات در اختیار شما قرار داده است که میتوانید از آن بهره مند شوید .

اما نکته اینجاست که علاوه پیشفرض ها ، شما باید اندازه دلخواه خود را اعمال کنید . برای مثال وقتی شما یک سفارش طراحی از جانب مشتری دریافت می کنید ، این سفارش می تواند در اندازه های مختلفی باشد و به صورت دلخواه توسط مشتری شما تعیین شود . این یک امر طبیعی برای هر مشتری است و جای نگرانی نیست ، چرا که در قسمت تنظیمات برای انجام و اعمال سایز دلخواه هم فتوشاپ قسمتی را قرار داده که می توانید از آن بخش به راحتی سایز دلخواه خود را تعیین و حتی برای دفعات ذخیره نمایید . سایز دلخواه برای شما این امکان را فراهم می کند تا در هر سایز و اندازه ای که مد نظر دارید برحسب پیکسل ، سانتیمتر ، میلی متر و … سند خود را ایجاد کنید .

انتهای مطلب .

پارسی طرح .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *