طراحی بنر
آموزش ابزار paint bucket در فتوشاپ
آموزش ابزار paint bucket در فتوشاپ + ویدیو
آبان ۲۲, ۱۳۹۷
آموزش ابزار eraser tool
آموزش ابزار eraser tool
آبان ۲۹, ۱۳۹۷

تبلیغات کنار زمین فوتبال

تبلیغات کنار زمین فوتبال

تبلیغات کنار زمین فوتبال

تبلیغات کنار زمین فوتبال

خوشبختانه با توجه به رسیدن یکی از تیم های باشگاهی کشورمان به فینال جام باشگاه های آسیا ، بر آن شدیم با توجه به این مناسبت هیجانی مطلبی را برای شما آماده سازیم که شاید کمتر تا امروز به این موضوع توجه شده یا حتی در حوزه گرافیک تحلیل و یا توضیحی نسبت به چالش ها و سطح کیفی این تبلیغات بنری با مشابه خارجی پرداخته نشده است . تبلیغات محیطی ویژه استادیوم های ورزشی یکی از گران ترین مدل های تبلیغات محیطی به شمار میرود ، این مساله نه تنها در کشور ما بلکه در سراسر جهان با توجه میزان بیننده های فوتبالی ، تبلیغ و حساسیت بازی ها ، تعداد و قیمت آن متغیر تعیین می شود .

اگر بخواهیم میزان اثر بخشی این مدل تبلیغات دور زمین فوتبال را مورد سنجش قرار دهیم ، بی شک با توجه به شرایط بازی ها ، میزان حساسیت مسابقه و بیننده حضوری و تلوزیونی ، جایگاه تبلیغ و اندازه ای که برای آگهی بنری اختصاص داده می شود را دقت داشته باشیم . برخی از شرکت های مطرح و برند های معتبر که هنگام پخش مسابقات فوتبال بخش عمده ای از جایگاه ها و زمان نمایش را به خود اختصاص می دهد ، طبیعی ست که بازخورد قابل توجه ای را دریافت کنند ، البته لازم به ذکر است که همانند طراحی بنر های اینترنتی ، تبلیغات بنری محیطی ورزشگاهی  دارای استاندارد ها و ویژگی هایی است که هنگام طراحی باید به آن ها توجه لازم را داشت تا در خروجی نهایی طرح شما برای نمایش از کیفیت مطلوب و میزان اثر بخشی بالایی برخوردار باشد .

تبلیغات دور زمین فوتبال

تبلیغات دور زمین فوتبال عموما به دو شکل انجام می شود ، در بخش اول به صورت تصویر ثابت که به صورت بنر ثابت چاپی انجام می شود و در نسخه ای پیشرفته تر به صورت نمایش تبلیغاتی فلش که در بر ال ای دی های تبلیغاتی به صورت جذاب تری به نمایش در می آیند .

تبلیغات کنار زمین فوتبال در ایران و تفاوت آن با استادیوم های خارجی

همانطور که در مجله تبلیغاتی گرافیکی پارسی طرح به مقالات متعددی در حوزه تبلیغات آنلاین که به صورت بنر های گیف ساخته می شود پرداختیم گاها تفاوت های بسیاری در تبلیغات ایرانی با نسخه های اروپایی و حتی آسیایی دیده می شود . در حوزه تبلیغات بنری استادیومی هم وجود دارد که این مساله ( تبلیغات دور زمین فوتبال در ایران )  در برخی مواقع مثبت ارزیابی شده و در اکثر مواقع منفی ! .

 

از این صفحات دیدن کنید :  طراحی بنر   |   فروشگاه طرح لایه باز   |    آموزش فتوشاپ   

 

شاید بیشترین مشکلی که در ارتباط با نسخه ایرانی و این تفاوت با نمونه خارجی وجود دارد که یکی از بزرگترین مشکلات به نظر می رسد ، عدم توجه به دید مخاطب است . در کشور ما برای تبلیغات هزینه های زیادی صرف می شود اما در اکثریت مواقع به دلیل عدم رعایت استاندارد و احترام به مخاطب ، بیننده به جای درک درست از یک تبلیغ ، به اجبار یک تبلیغ را مشاهده و درک می کند که در ادامه در این باره بیشتر توضیح خواهیم داد .

 

تبلیغات کنار زمین فوتبال

 

در تبلیغاتی که در کشور ما طراحی و در دید عموم قرار میگیرد طی یکی دو سال گذشته پیشرفت های خوبی را در حوزه تبلیغات آنلاین و همچنین تبلیغات محیطی شاهد بودیم ، اما همچنان ضعف بزرگی را مشاهده می کنیم که برای مخاطب آزار دهنده و این مساله اختلاف سطح کیفی نمایش آگهی در کشور و خارج از کشور را با یکدیگر افزایش می دهد .

برای مثال کافی است تبلیغاتی که کنار زمین در بازی های اروپایی نمایش در می آید را با تبلیغات استادیومی ورزشگاه های داخلی فوتبال مقایسه نمایید ، به خوبی می توانید افراط تبلیغاتی را در کشور ما برای نمایش آگهی ها مشاهده کنید ، همین مساله سبب شده تا بیشتر مخاطبان و بینندگان نسبت به این مورد اعلام نارضایی داشته باشند . بر خلاف کشور ما ، تبلیغات اروپایی که دور زمین فوتبال قرار داده می شوند که از یک استاندارد تعیین شده و مناسب برای بیننده تلوزیونی و … برخوردار است .

ویژگی های یک تبلیغات مناسب و تاثیر برای ورزشگاه های فوتبال :

فارغ از این مساله برای اینکه تبلیغ خوبی را کنار زمین چمن به نمایش در آوریم رعایت این موارد الزامی است که در زین به برخی این موارد اشاره خواهیم داشت .

۱- کوتاه و مختصر اما با دقت بنویسید !

همانطور که در مطالب آموزش طراحی بنر ، در ارتباط با تبلیغات بنری آنلاین به این موضوع اشاره کرده ایم ، این موضوع در تبلیغات محیطی ورزشی هم صدق می کند ، شما باید بدانید در یک فضای محدود از نظر سایز امکان درج متن های زیاد وجود ندارد و این مورد طبیعی به نظر میرسد که در صورت استفاده از متن های زیاد ، طرح تبلیغاتی شما بیننده ی زیادی را از دست می دهد .

۲ – انتخاب رنگ مناسب

برای انتخاب رنگ ساختار طرح در تبلیغات دور زمین فوتبال گاها کار برای طراح گرافیک اینگونه تبلیغات دشوار می شود ، چرا که برای انتخاب یک رنگ مناسب ، علاوه بر داشتن یک دانش روانشناسی رنگ و استفاده درست از رنگ برای جذب مخاطب ، می بایست دقت لازم برای انتخاب رنگ بر اساس ( رنگ برند ، تبلیغ دهنده ) هم بر انتخاب خود بیافزاید تا در نتیجه خروجی مناسبی برای نمایش به بیننده آماده سازد و علاوه بر آن رنگ انتخاب شده برای بیننده آزار دهنده نباشد و بلکه در لحظه تاثیر مثبت خود را برا روی مخاطب هدف خود بگذارد .

۳ – جایگاه و اندازه تبلیغ

اگر تا به امروز به این موضوع توجه نداشته اید ، برای تبلیغات خود نگرش خود را کمی تغییر دهید . علاوه بر مواردی که در آیتم یک و دو برای شما ذکر شد ، از این موضوع قافل نشوید که جایگاه نمایش بنر شما و اندازه معین شده جهت تبلیغ باید یک جایگاه مناسب و در قالب سایز مناسب انتخاب شود . گاها پیش می آید که یک طرح جذاب و از زیبایی بالایی برخوردار است اما در مرحله نمایش به خوبی جذب مخاطب داشته باشد . این همان نکته ای است که باید مورد ارزیابی درست قبل از شروع و سفارش تبلیغات داشته باشید .

انتهای مطلب .

این مطلب قابلیت بروزرسانی دارد .

اختصاصی پارسی طرح

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *