طراحی بنر
شکست بنر تبلیغاتی
مواردی که باعث شکست بنر تبلیغاتی می شود
مرداد ۱۰, ۱۳۹۷
فتوشاپ
فتوشاپ قدرتمندترین نرم افزار طراحی گرافیک
مرداد ۱۴, ۱۳۹۷

متن کارت ویزیت عکاسی

متن کارت ویزیت عکاسی

متن کارت ویزیت عکاسی

متن کارت ویزیت عکاسی

در کارت های تجاری و یا کارت های کسب و کار ، چیزی که بیش از آیتمی در نگاه اول به وضوح دیده می شود ، در یک نگاه ، متن و تصویری است که طراح در چارچوب یک ابعاد مشخص برای طراحی کارت ویزیت در نظر میگیرد که آن شاکله اصلی کارت شما می باشد ، البته متن هایی که انتخاب می شود در اغلب موارد توسط صاحب کسب و کار تعیین می شود و طراح صرفا نقش یک مشاور و کمک کننده برای ویرایش آن را دارد . هرچند در برخی مواقع طراح به تنهایی می تواند نقش تعیین کننده خود را در انتخاب متون بیشتر کند .

با این حال ، همانطور که در یک بنر تبلیغاتی متن می تواند نقش بسزایی داشته باشد ، در کارت های تجاری و کسب و کار هم یک متن اهمیت زیادی دارد . شاید وقتی در حال خواندن این مطلب باشید ، بیشتر میخواهید که ما به طور مستقیم به متن هایی اشاره کنیم که دقیقا باید در یک کارت تجاری قرار دهیم .که ما تلاش خواهیم کرد تا در این مطلب به طور خلاصه به این موضوع بپردازیم تا به شما در انتخاب متن کمک کند .

قبل از اقدام به انتخاب متن ، یک مورد را همیشه به خاطر داشته باشید ، متن کارت ویزیت خود را کوتاه و به درستی بنویسید تا مخاطب احساس خوبی از کارت شما دریافت کند .

روش شکل گیری کارت ویزیت

از شروع تا انتها ، طراحی کارت شما مسیری را طی میکند و این مسیر از نقطه شما مهم و تا انتها باید به نکات ریز و کلیدی در آن توجه داشت که بخش عمده ی آن مرتبط با مباحث طراحی و در حوزه تخصصی طراح می باشد .

کارت از دو رو تشکیل می شود ، برای انتخاب متن باید در نظر بگیرید که به صورت تفکیک شده رو و پشت کارت قرار است چه پیامی را به مخاطب انتقال دهد .

اگر به طرح لایه باز کارت ویزیت عکاسی که در سایت رضاگراف برای شما در این حوزه قرار داده ایم نگاهی بیاندازید ، بر این موضوع آگاه می شوید که به چه شکلی این تقسیم بندی انجام می شود .

متن های انتخابی روی کارت ویزیت :

روی کارت عموما از متن های فوق استفاده می شود .

۱ – نام آتلیه عکاسی

۲ – چکیده ای از خدماتی که آتلیه عکاسی انجام می دهد ، ( در حد ۲ الی ۳ جمله ۳ یا ۴ کلمه ای ) .

۳ – آدرس و شماره تماس آتلیه ، ( این مورد اختیاری بوده و میتوان آن را به پشت کارت انتقال داد ) .

متن های انتخابی پشت کارت :

پشت کارت معمولا در کشور ما جدی گرفته نمی شود ، درست است که رویکرد افراد برای تعیین مشخصات و استفاده بهینه از پشت طرح کارت بیشتر شده است ، اما همچنان عده ی زیادی هدف خاصی برای پشت طرح کارت خود ندارند و به آسانی از آن گذر می کنند .

۱ – توضیحات کوتاه در ارتباط با خدمات . ( ۱ یا ۲ جمله ی بسیار کوتاه چند کلمه ای ) .

۲ – استفاده از لوگو برند یا آتلیه .

۳ – آدرس و شماره تماس ها ( میتواند روی کارت قرار گیرد – اختیاری ) .

موضوعی که باید برای پشت کارت همیشه در نظر بگیرید ، شاید یک کارت تجاری فضای مورد نیاز برای قرار دادن تمام آیتم ها را باهم در اختیار شما قرار ندهد ، به همین دلیل باید بهترین انتخاب را از بین گزینه های ذکر شده داشته باشید و با توجه معماری طراحی کارت شما ، طراح بهترین گزینه متنی را برای طرح شما در نظر میگیرد .

 

نتیجه گیری :

مواردی که بالا به آن اشاره کردیم ، در بیشتر موارد مختص کارت ویزیت با موضوع آتلیه عکاسی می باشد . البته درست است که برخی آیتم های در کارت های تجاری با موضوعات دیگر یکسان بوده ، اما در برخی موضوعات شاخص و معیار انتخاب متن تغییر می کند و بر اساس چارچوب موضوع طرح کارت انتخاب دیگری صورت میگیرد .

 

انتهای مطلب.

اختصاصی رضاگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *