طراحی بنر
نمونه کار طراحی کاتالوگ
تاثیر نمونه کار طراحی کاتالوگ برای مشتریان
شهریور ۲۱, ۱۳۹۷
طراحی قالب بروشور
طراحی قالب بروشور
شهریور ۳۰, ۱۳۹۷

اهمیت ویژه بنرهای سایز کوچک

اهمیت ویژه بنرهای سایز کوچک

اهمیت ویژه بنرهای سایز کوچک

اهمیت ویژه بنرهای سایز کوچک

در دنیای تبلیغات طی سال های گذشته پیشرفت های زیادی رخ داده است ، این پیشرفت ها در بخش های مختلف ساختاری ، نمایشی ، طراحی بنر ، فرمت های بنر ، سایز و اندازه بنر ها ، جایگاه های نمایش تبلیغات در وب سایت های نمایش دهنده و … از جانب کاربران اینترنتی بخوبی قابل لمس است . اما موردی که در این مطلب تمرکز ما را بر آن داشته اندازه یا ابعاد نمایشی تبلیغات بنری است . چندی پیش در مطلب که در حوزه مقالات طراحی بنر پارسی در اختیار شما قرار دادیم در مورد سایز استاندارد طراحی بنر تبلیغاتی در اندازه های مختلف اشاره کردیم و در بخشی دیگر به تاثیر جایگاه banner بر تبلیغات پرکلیک به خوبی پرداختیم .

اما در این مطلب میخواهیم به چالش یا مهمترین قسمت در تبلیغات از طریق نمایش banner بپردازیم که اهمیت آن را هم میتوانیم در تبلیغات کلیکی ( با ایجاد کمپین های تجاری شبکه تبلیغات ) بدانیم و هم در وب سایت های نمایش دهنده تخصصی یا عمومی ، امروزه advertising banner در سایز های بزرگ با ابعادی جدید و یا در قالب سایز های کوچک مانند ۱۲۵*۱۲۵ ، ۱۰۰*۳۰۰ و غیره طراحی می شوند که هنگام طراحی می بایست به ویژه در سایز های کوچک دقت بیشتری شود . چرا که هر چه بنر کوچکتر شود محدوده ی دید کمتری از کاربران را به سمت خود می کشاند و می بایست توجه بیشتری به سایزهای کوچک داشت . هر سایز دارای قابلیت های مخصوص به خود است ، شما می توانید پلن های مختلفی را برای خود آماده کنید و با توجه به ظرفیت تاثیر گذاری هر سایز آن را اجرایی کنید . اگر چه در کشور ما توجه زیادی به این مساله نمی شود و در صد کمی از شرکت و کسب و کار ها وجود دارند که با برنامه ریزی و هدف گذاری مناسب طرح های خود را نمایش میدهند .

نکات مهم برای بنر های سایز کوچک

اگر بخواهیم به نکاتی در مورد سایز های کوچک اشاره داشته باشیم که اهمیت ویژه ای را طلب میکند ، این اهمیت می بایست به هنگام سفارش بنر و پس از آن در مرحله اجرای طرح به آن توجه ویژه ای داشته باشیم .

  • از شعارهای تبلیغاتی طولانی و خسته کننده بپرهیزید ، هنر خود را در کوتاه ترین متن نشان دهید . یک متن کوتاه در اندازه ی چند کلمه بسیازید و آن را ارزیابی کنید ، ببینید آیا متن انتخاب توسط افراد مختلف تایید می شود و نظرشان چیست .
  • می بایست از تصاویری استفاده شود که در اندازه های کوچک دارای برد نمایشی خوبی باشد ، نقش تصاویر گرافیکی در تبلیغات بسیار موثر هستند . استفاده درست از آن ها عموما بر عهده طراح بوده و طراح با توجه به خلاقیت خود می بایست بهترین گزینه تصویری را برای شما انتخاب کند .
  • طول زمان نمایش به حدی باشد که در زمان کوتاه بخوبی کاربر را از محتویات خدماتی مطلع کند و به همان میزان درصد جذب و کلیک بر روی بنر تبلیغاتی را افزایش دهد ، به طور میانگین در حال حاضر ۷ الی ۱۰ ثانیه زمان بهترین مقدار زمانی است که برای طرح بنر تبلیغاتی مناسب به نظر می رسد . کافی ست در این مدت زمان شما به خوبی خدمات خود معرفی کنید .

 

نتیجه گیری :

هنگام برنامه ریزی برای تبلیغات گسترده تر با استفاده از banner حتما به یک شعار تبلیغاتی سودآور در آگهی خود و در عین حال کوتاه جهت استفاده در سایز های کوچک دقت ویژه ای داشته باشید ، این کوتاهی متن و در عین حال جذاب بودن آن در طراحی و تاثیر گذاری بیشتر بنر شما موثر خواهد بود .

منبع : https://parsitarh.com/?p=9955

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *