طراحی بنر
برندهای معروف از چه روش هایی برای چاپ و طراحی بروشور استفاده می کنند؟
برندهای معروف از چه روش هایی برای چاپ و طراحی بروشور استفاده می کنند؟
شهریور ۳, ۱۳۹۵
سادگی در طراحی بروشور
سادگی در طراحی بروشور چه نقشی دارد؟
شهریور ۱۴, ۱۳۹۵

تأثیر طراحی شکل کاتالوگ در جذب مشتری

تأثیر طراحی شکل کاتالوگ در جذب مشتری

تأثیر طراحی شکل کاتالوگ در جذب مشتری

کیفیت و میزان تأثیرگذاری کاتالوگ به عوامل و فاکتورهای متفاوتی وابسته است که در مقالات پیشین آن ها را توضیح دادیم. مواردی چون رنگ(های) استفاده شده در طراحی کاتالوگ (برای مطالعه بیشتر به مطلب تأثیر رنگها در طراحی کاتالوگ رجوع کنید)، انتخاب عکس در طراحی کاتالوگ، جنس کاغذ استفاده شده در چاپ کاتالوگ و محتوای کاتالوگ که در مقالات مربوط به طراحی کاتالوگ و طراحی بروشور بیان شد، از جمله این فاکتورها به شمار می آیند. حال می خواهیم به تأثیر طراحی شکل کاتالوگ در جذب مشتری بپردازیم. چرا شکل کاتالوگ اهمیت دارد؟

اولین دلیلی که می توان برای این سؤال بیان کرد، جذابیت بصری کاتالوگ است. از آنجا که طراحی کاتالوگ به هدف آشنایی مشتری با محصولات و خدمات و همچنین ایجاد پل ارتباطی بین شما و مشتری است، طراحی شکل کاتالوگ باید جذاب و خلاقانه باشد. از دیگر دلایل می توان به راحتی استفاده از کاتالوگ اشاره کرد. طراحی شکل کاتالوگ باید به گونه ای باشد که مخاطب شما به راحتی بتواند اطلاعات مهم و کلیدی کاتالوگ تبلیغاتی را مشاهده کند و از در دست گرفتن و خواندن کاتالوگ لذت ببرد.

خلاقیت در طراحی شکل کاتالوگ را فراموش نکنید
معمولاً شکل اکثر کاتالوگ ها مشابه هم و شبیه به مجلات چاپ شده است. با این وجود به کار بردن اندکی خلاقیت در طراحی شکل کاتالوگ می تواند شما را چندین قدم به هدفتان نزدیک تر کند. چیزی که مهم است، محتوا و اطلاعات کاتالوگ است که شما می خواهید مخاطب آن را ببیند. حال با استفاده از جذابیت دیداری در طراحی شکل کاتالوگ، تصاویر و عکس های کاتالوگ، کیفیت چاپ کاتالوگ و همچنین رنگ های استفاده شده در کاتالوگ، بیننده را ترغیب می کنید که همه صفحات کاتالوگ را ورق بزند. قطعاً ارائه یک کاتالوگ جذاب می تواند تعداد مشتریان و در نتیجه درآمد کسب و کار شما را تا چند برابر افزایش دهد. پس خود را به بهترین نحو به دیگران معرفی کنید.
برای اینکه دید روشن تری نسبت به بکارگیری خلاقیت در طراحی کاتالوگ و طراحی بروشور پیدا کنید، توصیه می کنیم سری به مطالب طراحی بروشور بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه