طراحی بنر
ویژگی بنر های خلاقانه
ویژگی بنر های خلاقانه
بهمن ۱۹, ۱۳۹۶
نرم افزار ساخت موشن گرافیک
نرم افزار ساخت موشن گرافیک
بهمن ۲۱, ۱۳۹۶

تفاوت لوگو و بنر در تبلیغات بنری

تفاوت لوگو با بنر در طراحی بنر

تفاوت لوگو با بنر در طراحی بنر

تفاوت لوگو و بنر

زمانی که قصد داشته باشیم با استفاده از بنر ، به تبلیغات در فضای وب بپردازیم ، نیاز است که اطلاعاتی مقدماتی در ارتباط به هر یک از آن را داشته باشیم . یکی از مواردی که اغلب کاربران میان آن ها تفاوتی قائل نمیشوند ، لوگو و banner می باشند. حال این که تفاوت این دو چنان اساسی بنظر میرسد که تصمیم گرفتیم با انتشار مقاله ی امروز ، در تشخیص تفاوت این دو عنصر مهم در عرصه ی تبلیغات و برندینگ ، در این راستا توضیحاتی برای داشته باشیم .

تفاوت لوگو با بنر در طراحی بنر

تفاوت لوگو با بنر در چیست؟

به طور کلی با تعریف بنر در مباحث قبلی که برای شما به اشتراک گذاشته شد ، می توانید به سادگی اولین مشخصه ی banner را که سبب تمایز آن از لوگو میشود ، بررسی کنید و آن ، اندازه banner می باشد . در ادامه ، به صورت مفصل تر به بررسی تفاوت این دو می پردازیم.

لوگو و مشخصه های آن

اساسا logo ، تصویری در ابعاد کوچک و با هدف شناساندن وب سایت ها ، شرکت ها و… به سایرین می باشد که اگر بخواهیم در یک کلمه به آن اشاره کنیم ، هویت بصری نامیده می شود . در واقع  logo تصویری ترکیبی از اشکال هندسی ، فونت ها و نماد یا سیمبل ها می باشد. با نگاه به یک آرم تجاری ، هویت کاری افراد مشخص می شود.

بنر و تفاوت ها و شباهت های آن با لوگو

بنر ، می تواند حاوی عناصری بیشتری نسبت به logo باشد که در فضای بیشتر و به شکل آزادانه تری درج میشود. سایز و اشکال طرح های بنری تبلیغاتی متفاوت است و در طراحی بنر محدودیتی نظیر لوگو از این نظر وجود ندارد و شما تبلیغات از طریق Banner کاملا متفاوت از ارم تجاری می باشد . در آگهی های banner ، اغلب لوگوی هر شرکت یا وب سایت استفاده میشود که اصالت تبلیغات ثابت شود و این مساله در حال حاضر و در ماه های نزدیک سال ۹۷ شیب تند تری گرفته است و اغلب شرکت ها توجه بیشتری به هویت بصری خود میکنند .

شاید ابزارهای banner design و logo design ، شباهت اصلی این دو ابزار در عرصه ی تبلیغات می باشد. چنان چه که علاوه بر نرم افزارهای اختصاصی موجود برای هر یک ، با استفاده از فتوشاپ قابل طراحی و اجرا ی آن ها امکان پذیر خواهد بود .

نتیجه گیری :

به طور کلی ، همانطور که در مقاله ی امروز برای شما ذکر کرده . با تفاوت logo و banner آشنا شده اید که ساختار اصلی banner برای تبلیغات و ساختار آرم یا نماد تجاری برای شناساندن هویت برند شما به مخاطب می باشد و طبیعی است که هم از نظر مدل ، ساختار و استاندارد با یکدیگر اختلاف زیادی دارند .

انتهای مطلب .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه