طراحی بنر
ایجاد سایه در عکس با فتوشاپ
ایجاد سایه در عکس با فتوشاپ
بهمن ۵, ۱۳۹۷
طراحی بنر تور مسافرتی
بنر تبلیغاتی تور مسافرتی
بهمن ۸, ۱۳۹۷

عمکرد کیفی تبلیغات نسبت به کمی قبل !

عمکرد کیفی تبلیغات نسبت به کمی قبل !

عمکرد کیفی تبلیغات نسبت به کمی قبل !

عمکرد کیفی تبلیغات نسبت به کمی قبل !

ما هر روز در تلاش هستیم تا با بررسی و مرور چالش های موجود در حوزه تبلیغات ، به ویژه متمرکز شدن به مباحث طراحی تبلیغاتی عملکرد تبلیغات به ویژه طراحی بنر تبلیغاتی را مورد ارزیابی قرار دهیم تا امیدوار روزهای خوبی در عرصه تبلیغات اینترنتی باشیم . تبلیغات بنری در سال های گذشته ، خصوصا در دهه ی ۸۰ به چه شکلی بوده و چه مسیری را طی کرده است . اما به به هیچ عنوان تبلیغات و آگهی هایی که این روز ها شاهدشان هستیم را نمی توان با گذشته مقایسه نمود ! . 

اختلاف کیفیت طراحی ، عملکرد شرکت ها و تبلیغ دهندگان برای انجام یک کمپین تبلیغاتی و حتی نمایش دهندگان هم دیگر همانند گذشته فعالیت نمیکنند . همه چی در تبلیغات تغییر کرده . از هزینه هایی که برای نمایش یک تبلیغ در اینترنت صرف می شود تا مدل نمایش آگهی و حتی طرح گرافیکی توسط مجموعه پارسی طرح صورت میگیرد . ( لطفا این موضوع را همچنان در نظر داشته باشید که در هر حوزه فعالیتی استثناء وجود دارد ، روی صحبت ما با اکثریت است ) .

شاید اگر یک فلش بک به ۱۰ سال قبل داشته باشیم اولین چیزی که از تبلیغات بنری در ذهن ما به تصویر کشیده می شود . یک وب سایت نمایش دهنده با ده ها بنر در هم ، در شکل های عجیب و غریب و بی نهایت خطرناک ! . و حالا چرا خطرناک ؟ که در ادامه بر دلیل آن آگاه خواهید شد .

در دهه ۸۰ شمسی در تبلیغات اینترنتی ایران چه گذشت :

در یک وب سایت ، از یک سو یک تبلیغ با ابعاد ۱۲۵ در ۱۲۵ پیکسل گرافیکی را مشاهده میکردیم که حتی اجازه خواندن مکان های دیگر سایت را به ما نمی دهد ، این اجازه به دلیل جذابیت نیست بلکه به اجبار می بایست یک بنری که از رنگ های جور وا جور و آزار دهنده استفاده شده است دیدن کنیم ! . از سمتی دیگر بنری مشابه با ویژگی های منفی دیگر ما را آزار میدهد . از این بخش سایت که بگذریم و وقتی میخواهیم وارد اصل ماجرا شویم و به دنبال چیزی که از ابتدا نیت خواندن را داشته ایم باشیم . در اوج نا باوری یک تصویر بزرگ و با متن های عجیب غریب که ما را میلیونر میکنند مواجه می شویم . این پدیده ی قرن تبلیغات را پاپ آپ می نامد .

پاپ آپ ها به نوعی بدترین تبلیغات به شمار می رفتند که البته امروزه این مدل آگهی با مقداری تغییر در ساختار عملکرد بهتری نسبت به گذشته گرفته است .

در دهه ۹۰ هستیم و تحولات اساسی !

در اواخر دهه ۸۹ و منتهی به ۹۰ بود که فاز جدید از مدل های تبلیغاتی وارد عرصه فضای مجازی شد و به نوعی تبلیغ یا آگهی در اینترنت شکل تازه تری را در خود دید . با آمدن شرکت های تبلیغاتی و متخصصان امر در این حوزه تحول زیادی در شکل جدید تبلیغات اینترنتی به وجود آمد . این تحول هم جنبه مثبت و هم منفی با خود به همراه داشت که می توان جنبه های مثبت آن را در اولویت نسبت به اندک موارد منفی آن در نظر گرفت  .

 

 

در زمان کوتاه یک الی دو ساله شاهد سبک جدیدی از تبلیغات بودیم و در مدل جدید تبلیغات که به صورت یک ساختار در کل شاکله ی تبلیغات اینترنتی کشور انجام شد چند مورد بیش از پیش نمایان شد .

۱- وجود سایز های متنوع تبلیغات آنلاین

۲- تحول در طرز تفکر مدیران نمایش دهنده ، تبلیغ دهنده و حتی طراحان گرافیک

۳- هدفمند شدن تبلیغات و رویکرد مناسب تر در تعریف بودجه تبلیغاتی

۴- استاندارد شدن طراحی بنر و بازسازی طرح های گرافیکی تبلیغاتی

در روند جدید تبلیغاتی ، کیفیت با گذشت زمان بیشتر از قبل برای مدیران و طراحان گرافیک در اولولیت قرار میگرفت و تبلیغ دهندگان توجه بیشتری به مدل آگهی انجام شده . دقت در طراحی و همچنین جایگاه نمایشی و … دارند .

با توجه به اینکه نزدیک سال ۱۳۹۸ هستیم و عملکرد جدید آگهی را بررسی کردیم . همچنان تبلیغات چه از نظر ساختار نمایش و چه نظر افکار تبلیغات فاصله نسبتا زیادی با موفقیت های صد در صدی دارد . اما پیشرفت صورت گرفته به خوبی قابل مشاهده و تحسین است .

در طراحی بنر متحرک گیف این روزها شاهد خلاقیت های بیشتری هستیم . وقتی سایت های روزمره را مرور میکنیم با آگهی های زیادی مواجه می شویم که بیش از نیمی از آن ها با استاندارد های مناسبی پا به عرصه تبلیغات گذاشته اند و به دنبال موفقیت و ارتقا کسب و کار خود هستند . 

 

انتهای مطلب .

پارسی طرح .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *