طراحی بنر
تخفیف طراحی به مناسب میلاد با سعادت امام رضا علیه السلام
%۲۵ تخفیف طراحی به مناسب میلاد با سعادت امام رضا ( ع )
مرداد ۱۳, ۱۳۹۶
رقابت شدید خودروسازان در تبلیغات اینترنتی
رقابت شدید خودروسازان در تبلیغات اینترنتی
شهریور ۱, ۱۳۹۶

گرافیک چیست ؟

گرافیک چیست

گرافیک چیست

طراحی گرافیک ، به عنوان طراحی ارتباطات شناخته شده است . به نوعی هنری است که از طرح ریزی ایده ها و تجارت به صورت متن و تصویر به نمایش در می آید . گرافیک در بر گیرنده کلمات و عناصر گرافیکی می باشد که با یک ایده نو به تصویر کشیده می شود .

گرافیک چیست ؟

What is graphic design

گرافیک به هر شیوه می تواند ایفای نقش کند و به نمایش در آید ، از طریق نماد های ماندگار با محوریت طراحی لوگو ، روزنامه ها ، مجلات ، طراحی بنر های محیطی ، اوراق اداری مانند کارت ویزیت ، بروشور و کاتالوگ و … در قالب موضوعات فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی و … انجام می شود.

طراحی و به تصویر کشیدن یک ایده و اثر باید ساده و در یک لحظه قابل تشخیص باشد . صنعت گرافیک هر روز قدم های بزرگی را بر می دارد . هر آن چیزی که در اطراف خود مشاهده می کنید از Graphic تشکیل شده است . از پوستر ها ، کتاب ،تبلیغات محیطی و طراحی موشن گرافیک های ویدیویی و …

گرافیک متشکل از تکنیک ها و روش های مختلفی است که تنها به ایده یک ذهن خلاق احتیاج دارد تا بتواند استفاده دقیقی از تکنیک ها داشته باشد .

ایفای نقش گرافیک در صنایع مختلف :

کافی ست کمی به اطراف خود نگاهی بیاندازید ، Graphic تنها به چند آیتم طراحی گرافیک ، مانند بنر ، لوگو و … خلاصه نمی شود هر آنچه به صورت فیزیکی در اطراف خود مشاهده میکنید گرافیک در آن نقش مهمی داشته است . یک نمای ساختمان ، برج تجاری ، صنعت خودرو سازی ، مبلمان شهری و … یک هارمونی کامل از نقش گرافیک در دنیای اجتماعی ما را نشان می دهد .

نقش طراحان در صنعت گرافیک چیست ؟

طراحان مسئول اجرای طرح های تعاملی هستند . این تعامل و تغییر دقیقه به دقیقه بر اساس سبک ها و متد روز ، در کنار تجربیات پیچیده دیجیتال و ارتباط با نظرات کاربران صورت میگیرد . این روزها بیش از گذشته گذشته شاهد نقش مهم گرافیک و طراحی در دنیای مجازی و اجتماعی خود هستیم ، کافی به افراد خود نگاهی بیاندازیم تا درک بهتری از این موضوع بدست آوریم .

گذشته ، حال و پیش بینی می شود آینده ، در گرو صنعت گرافیک باشد …

 

انتهای مطلب.

اختصاصی رضاگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *