طراحی بنر
معنی یک دکور خوب در بنر چیست !
معنی یک دکور خوب در بنر چیست !
آذر ۱۹, ۱۳۹۶
روی تبلیغات آنلاین حساب کنید !
روی تبلیغات آنلاین حساب کنید !
آذر ۲۱, ۱۳۹۶

چه مواردی در تبلیغات بنری ممنوع است !

تبلیغات بنری ممنوع

تبلیغات بنری ممنوع

در این پست میخواهیم در مورد مواردی صحبت کنیم که شاید برای شما هم سوال باشد . مواردی که میتواند کمک خوبی چه برای طراحان و به تبلیغ دهندگان برای اگهی بیشترشان در طراحی بنر کسب کنند .

چه مواردی در تبلیغات بنری ممنوع است !

طبیعی است که هر کشوری با توجه به فرهنگ و سبک زندگی اجتماعی شهروندان خود ، دارای محدودیت و آزادی های خاص خود باشند و رعایت به آن ها جز موارد الزامی برای هر طراح ، تبلیغ دهنده و نمایش دهنده می باشد . در کشورمان هم چنین مسائلی وجود دارد و می بایست قبل از هرچیز به قوانین و مقررات نمایشی ( تبلیغات ) مروری داشته باشیم .

گاها تمام موارد و محدودیت ها به قوانین و مقررات فرهنگی و اجتماعی کشور مرتبط نخواهد بود . یک محدودیت می تواند بدلیل قوانین نمایشی برخی وب سایت های نمایش دهنده و مواردی از این نظر باشد که در ادامه ی این مطلب تا جای امکان به صورت دقیق به این موضوع می پردازیم .

بنر بین پست

محدودیت های طراحی بنر گیف تبلیغاتی

این ممنوعیت ها در بنر به چهاربخش بخش تقسیم می شود .

۱٫ ممنوعیت های اجتماعی و فرهنگی

در این مرحله باید در نظر داشته باشید در دیزاین banner  خود به هیچ عنوان از واژه های غیر اسلامی و کلماتی که با فرهنگ اسلامی ما مغایرت دارد به طور کلی نباید استفاده شود . اگر شما برای تبلیغات خود متن ها و شعارهای تبلیغاتی مختلفی را نظر گرفته اید به این موضوع توجه جدی داشته باشید و از شعار های جذاب ، خلاقانه و  تاثیرگذار – به ویژه در چارچوب فرهنگی کشور مان استفاده کنید .

استفاده از تصاویر می تواند نقش مهمی در تبلیغات داشته باشد . تصاویری که شاید به ظاهر تاثیر بیشتری داشته باشند ، اما نباید خارج از چاچوب فرهنگی قرار بگیرد .

۲ . ممنوعیت های نمایشی نمایش دهنده آگهی 

هر نمایش دهنده ، یا به نوعی هر سرویسی که شما از آن استفاده می کنید تا تبلیغ خود در معرض نمایش دیگران قرار دهید یک نمایش دهنده محسوب می شود ، تعداد این دسته بسیار زیاد و هر کدام قوانین خود را شامل می شوند و به هیچ عنوان نمی توان شرایط و قوانین سرویس های نمایشی را با هم به مقایسه گذاشت . ( به طور معمول برخی قوانین نمایشی یکسان هستند ) .

برخی محدودیت ها :

  • حجم بنر
  • سایز بنر
  • تصاویر و نوع نمایش تبلیغات متحرک

۳ . ممنوعیت ها نمایشی برای تبلیغ دهندگان 

این مورد به ندرت قابل پیش بینی است و آن بدلیل اختیاری بود موضوع است . یک شرکت با ایده ها فردی و سلایق خود تصمیم میگرد که چه آیتم هایی در بنر خود منتشر کند یا نکند ، ( البته این آیتم ها باید با قوانین و استاندارد های نمایشی که در موارد بالا به آن ها اشاره کردیم تا جای امکان مغایرت نداشته باشد ) .

۴ . محدودیت های نمایشی در استاندارد سازی تبلیغات

این آیتم را میتوان یکی دیگر مهمترین موارد نمایشی در نظر بگیریم . استاندارد بودن طراحی یکی از روش های مهم و تاثیر گذار که با رعایت آن ها می توان به یک نتیجه قابل قبولی دست پیدا کرد . یکی از دلایلی این ایـتم را به عنوان آخرین ایتم برای شما در نظر گرفتیم به دلیل کامل بودن آن است . وقتی شما طراحی گرافیکی Banner خود را به یک متخصص در این امر می سپارید ، طراح با بیشترین محدودیت ها و ممنوعیت های نمایشی آشنایی کامل دارد که این موضوع سبب می شود برای شما یک طراحی استاندارد و ایده آل طراحی شود . در این راستا موارد استثنا هم وجود دارد .

استاندارد بودن دیزاین یک طرح بنر ، از مواردی زیادی از جمله حجم ، مخاطب هدف ، متعادل بودن طرح در قالب سایزهای گوناگون کوچک و بزرگ ، رنگ بندی متناسب و … را شامل می شود .

نتیجه گیری :

هر ممنوعیت یا محدودیت دلیل بر کاهش کیفیت اثر نمایشی نیست ، گاها باعث افزایش کیفیت و میزان فروش محصولات و معرفی خدمات ما می باشد . که در صورت رعایت دقیق و هوشمندانه از ممنوعیت می توان یک فرصت طلایی ایجاد نمود و در تبلیغات موفقیت خوبی کسب شود .

انتهای مطلب .

رضاگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه