طراحی بنر
آموزش ابزار lasso در فتوشاپ
آموزش ابزار lasso در فتوشاپ
دی ۴, ۱۳۹۷
ایجاد سایه در عکس با فتوشاپ
ایجاد سایه در عکس با فتوشاپ
بهمن ۵, ۱۳۹۷

آشنایی با نرم افزار فتوشاپ | آشنایی با نکات مهم در محیط نرم افزار فتوشاپ – ادیت تصاویر

آشنایی با محیط فتوشاپ

آشنایی با محیط فتوشاپ

آشنایی با نرم افزار فتوشاپ

فتوشاپ نام نرم افزاری است که بی شک در بین جوانان یکی از محبوب ترین ها به شمار می رود ، به ویژه آن دسته از دوستانی که همواره در تلاش هستند این نرم افزار خوب و قدرتمند در حوزه ویرایش تصاویر را یاد بگیرند . اما موضوعی که ما را برای ارائه این ویدیو تشویق می کند یادگیری درست آموزش های فتوشاپ و یا به نوعی درک صحیح از محیط نرم افزاری فتوشاپ است که شما باید مواردی ساده آماده مهم که در نرم افزار فتوشاپ وجود دارند را به خوبی یادبگیرید و مسیر یادگیری را برای خود آسان تر کنید ، برای یادگیری آموزش فتوشاپ ما در آموزش های ارائه شده به ابزار های مختلفی می پردازیم ، با تکنیک های متفاوتی سر کار و داریم و از انجایی که فتوشاپ یک نرم افزار قوی و متخصص در حوزه ویرایش تصاویر است ، برخی ها این نرم افزار را یک نرم افزار نامحدود و بی انتها در حوزه تخصصی خود می دانند و هر چه آن را بیشتر فرا میگیرید ، فضا یادگیری برای شما بیشتر باز می شود .

آشنایی با محیط فتوشاپ

هنگامی که نرم افزار فتوشاپ را اجرا می کنید ، قابلیت زیادی در دسترس شما قرار میگیرد ، این قابلیت ها هر کدام در یک جایگاه از پیش تعیین شده قرار داده شده است ، قابلیت هایی که فتوشاپ در اختیار شما قرار می دهند بسیار کاربردی و برای اجرا طرح های گرافیکی دو بعدی از جمله طراحی بنر ، طراحی کارت ویزیت و سایر موارد می تواند بسیار موثر باشد .

 

توضیحاتی که ما در این ویدیو برای شما آماده کرده ایم ، شما را با محیط نرم افزار فتوشاپ بیشتر آشنا خواهیم کرد و می پردازیم به اینکه فتوشاپ از چه بخش هایی تشکیل شده تا شما بتوانید دسترسی آسان تر و روان تری نرم افزار داشته باشید .

 

نسخه نرم افزاری که ما در این ویدیو با آن با در حال ضبط آموزش هستیم ، نسخه سی سی ۲۰۱۸ photoshop بوده و سعی میکنیم تا انتهای آموزش ها به تمامی آیتم های این نرم افزار شما را آشنا سازیم ، با وجود اینکه نرم افزار فتوشاپ در نسخه سی سی ۲۰۱۹ توسط کمپانی ادوب منتشر شده است در حال حاضر ما با نسخه ۲۰۱۸ مراحل آموزشی خود پیش میگیریم و اگر در آینده نیازی به استفاده بالاتر بود حتما به آن تغییر نسخه خواهیم داد .

 

 

در نسخه های مختلف فتوشاپ ، عموما ساختار تغییر نمی کند اما ابزار ها بروز تر می شود و قابلیت های نرم افزار حرفه ای تر نسخه قبلی می شود . همواره در نرم افزار فتوشاپ یک منو اصلی شامل برخی افکت ها ، تنظیمات صفحه ، ذخیره سازی و بخش ویژه ۳d را درون خود جای داده است ، در کنار صفحه محلی قرار گیری ابزار های در دسترس و پر کاربرد نرم افزار قرار گرفته است که در ویدیو های آموزش مقدماتی فتوشاپ به تک تک این موارد ، خصوصا مهم ترین ها پرداخته ایم . در قسمت زیرین منوی اصلی ، بخشی قرار گرفته است که در هنگام انتخاب یکی از ابزارها آن بخش فعال می شود و می توانید با توجه به نوع ابزار انتخابی نسبت به تنظیمات دقیق و دلخواه خود اقدام کنید و در ادامه به سمت چپ نرم افزار می رویم تنظیمات مهمی در این بخش قرار دارد ، از جمله لایه ، فیلتر گذاری یا همان افکت مورد نیاز جهت اعمال بر روی متن ها و لایه ها وجود دارد ، با کمی مشاهده بیشتر میبینید تنظیمات دیگری از جمله پالت رنگ که این پالت مستقیما با پالت سمت چپ در قسمت ابزار ها مرتبط بوده قابل تغییر است . اگر از آیتم های تنظیم صفحه با توجه به نوع بگذریم هم باز تنظیمات متعدد دیگری هم وجود دارند که می تواند در پروسه طراحی کمک کننده فوق العاده ای برای اجرای طرح های خلاقانه شما باشند .

تا آموزش بعدی …

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *